Facebook Google+ Twitter

W hołdzie Wielkiemu Polakowi i Świętemu

Człowiek najpełniej afirmuje siebie, dając siebie. To jest pełna realizacja przykazania miłości. Jan Paweł II

 / Fot. Jerzy JastrzębskiW dniu 27 lipca 2005 roku dzień 16 października został ustanowiony przez sejm RP świętem. Kościół katolicki również celebruje rocznicę powołania Karola Wojtyły na tron papieski i obchodzi Dzień Papieski w niedzielę przed 16 października.

Uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie podczas uroczystej akademii przypomnieli drogę życiową Jana Pawła II od narodzin aż po ostatnie dni. Autorzy scenariusza ukazali poszczególne etapy  / Fot. Jerzy Jastrzębskiżycia od Wadowic, gdzie Jan Paweł II wtedy znany jako Karol Wojtyła spędził dzieciństwo, poprzez Gimnazjum Śląskie im. Marcina Wadowity, studia i tajne seminarium aż po wybór na papieża. Młodzi artyści podkreślali wyjątkowość postaci Jana Pawła II i jego cechy charakteru, które doprowadziły go do zaliczenia w poczet świętych. To szkolne studium ukazuje postać Karola Wojtyły nie tylko jako wspaniałego księdza, biskupa, czy też papieża, ale jako człowieka, uczonego- myśliciela, aktora, pisarza i niezwykle utalentowanego poetę. Przygotowania do obchodów Dnia Papieskiego trwały w Placówce od dłuższego czasu. Ogłoszony został konkurs plastyczny, którego owocem było kilkanaście prac o papieżu  / Fot. Jerzy JastrzębskiPolaku. Autorzy najlepszych prac podczas akademii zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Wielu uczestników akademii zdobyło
nagrody podczas konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Zebranych na sali widzów połączyło wspólne odśpiewanie Barki, ulubionej pieśni Jana Pawła II. Słowa i melodia przywróciła wspomnienia o Jego pielgrzymkach do kraju rodzinnego, spotkaniach z Nim, a także wzniosłą atmosferę po Jego odejściu z tego świata.

- Jan Paweł II to człowiek, który jest symbolem tego co najlepsze w nas ludziach. To Polak, który swoją mądrością obdzielił  / Fot. Jerzy Jastrzębskicały świat. –podkreśliła Ewa Lewicka , dyrektor szkoły. – Ta mądrość, dziedzictwo, które pozostawił przez długie lata będzie wsparciem dla ludzkości. Uczył na szacunku dla siebie samych, dla drugiego człowieka. Był obrońcą rodzin, słabszych i zniewolonych. Walczył o godność nie tylko jednostek, ale narodów. Był przyjacielem wszystkich ludzi bez względu na wyznanie. Pozostawił po sobie olbrzymi dorobek artystyczny i filozoficzny. Dni Papieskie to doskonała okazja do zgłębiania mądrości Jego życia i przypomnienie nauk, którymi nas obdarzał. To szczególna okazja do okazania naszemu Wielkiemu Polakowi hołdu. Jan Paweł II nauczał „Człowiek najpełniej afirmuje siebie, dając siebie. To jest pełna realizacja przykazania miłości.” -zacytowała rozmówczyni.

Zebrani, a wśród nich honorowy gość ksiądz dziekan Lucjan Szcześniak z wielką uwagą i wzruszeniem przyjęli słowa o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.