Facebook Google+ Twitter

W Iluzjonie majowy egzamin niedojrzałości

Tym razem wybieramy filmy o przygodach erotycznych, o błędach młodości, o uroczej niedorosłości i jej... dorosłych skutkach. Seans w Iluzjonie już 21 maja.

Znowu jest maj maturalny, egzamin dojrzałości, kasztany kwitną, a w Iluzjonie przewrotnie – egzamin niedojrzałości. Brzmi interesująco i jakoś tak… młodzieńczo. Przyjrzyjmy się co proponuje warszawskie kino Iluzjon na te majowe niedojrzałości.

Wybierać możemy filmy o przygodach erotycznych, o błędach młodości poszukującej nowych wrażeń, o szczenięcych marzeniach… Propozycji jest osiem:

„Wałkonie” Federico Falliniego to film o dwóch chłopcach, którzy znudzeni małomiasteczkowym życiem szukają przygód.

„Aniołowie o brudnych twarzach” Michaela Curtiza to kolejna propozycja, a w rolach dwóch bohaterów występują James Caqney i Humphrey Bogart.

Sławny obraz Elii Kazana „Na wschód od Edenu” ze wspaniałą rolą Jamesa Deana opowiada
o młodzieńczym buncie i walce o miłość ojca.

„Mistic Pizza” w reżyserii Donalda Petrie to okazja by zobaczyć Julię Roberts jako nastolatkę. Wraz z siostrą pracują w pizzerii i przeżywają miłosne perypetie.

„Koniec niewinności” reż. Lesli Linka Glatter to obraz o niewesołej konfrontacji marzeń z lat młodzieńczych z dorosłością. Zobaczyć tu możemy sławne aktorki: Christinę Ricci, Demi Moore i Melanie Griffith.

Kolejny film „Ostatni seans filmowy” reż. Peter Bogdanowich - zdobywca dwóch Oscarów za role drugoplanowe. W tym filmie gra Jeff Bridges.

„Samotność długodystansowca” to znany obraz Tony Richardsona o młodym chłopaku, który buntuje się przeciw społecznym porządkom.

„Pokolenie” - reżyserski debiut Andrzeja Wajdy o walce młodych ludzi z hitlerowskim okupantem.

„Narkomani” reż. Jerry Schatzberg. Tytuł wiele wyjaśnia – film ukazuje jak łatwo młodej osobie stracić kontrolę nad własnym losem.

Wybór niewątpliwie niełatwy, aż osiem znakomitych filmów. Głosować można do 15 maja, a projekcja odbędzie się 21 maja o godz. 20.00. Ankieta do głosowania oraz inne informacje na stronie filmweb.pl/iluzjon

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Myślę, że nie jest tak źle... sporo młodych ludzi odwiedza strony Filmweb i można tam znaleźć dużo interesujących komentarzy, recenzji, nowości, anegdot itp. Proszę odwiedzić tę stronę, adres jest w moim tekście. Pozdrawiam i dzięki za komentarz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mojej młodości takie informacje były bezcenne. Dwa razy w tygodniu chodziłem do kina. Dlaczego tutaj nie ma komentarzy? Czy dzisiaj młodych ludzi nic nie ciekawi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.