Facebook Google+ Twitter

W Iluzjonie majowy egzamin niedojrzałości

Tym razem wybieramy filmy o przygodach erotycznych, o błędach młodości, o uroczej niedorosłości i jej... dorosłych skutkach. Seans w Iluzjonie już 21 maja.

Znowu jest maj maturalny, egzamin dojrzałości, kasztany kwitną, a w Iluzjonie przewrotnie – egzamin niedojrzałości. Brzmi interesująco i jakoś tak… młodzieńczo. Przyjrzyjmy się co proponuje warszawskie kino Iluzjon na te majowe niedojrzałości.

Wybierać możemy filmy o przygodach erotycznych, o błędach młodości poszukującej nowych wrażeń, o szczenięcych marzeniach… Propozycji jest osiem:

„Wałkonie” Federico Falliniego to film o dwóch chłopcach, którzy znudzeni małomiasteczkowym życiem szukają przygód.

„Aniołowie o brudnych twarzach” Michaela Curtiza to kolejna propozycja, a w rolach dwóch bohaterów występują James Caqney i Humphrey Bogart.

Sławny obraz Elii Kazana „Na wschód od Edenu” ze wspaniałą rolą Jamesa Deana opowiada
o młodzieńczym buncie i walce o miłość ojca.

„Mistic Pizza” w reżyserii Donalda Petrie to okazja by zobaczyć Julię Roberts jako nastolatkę. Wraz z siostrą pracują w pizzerii i przeżywają miłosne perypetie.

„Koniec niewinności” reż. Lesli Linka Glatter to obraz o niewesołej konfrontacji marzeń z lat młodzieńczych z dorosłością. Zobaczyć tu możemy sławne aktorki: Christinę Ricci, Demi Moore i Melanie Griffith.

Kolejny film „Ostatni seans filmowy” reż. Peter Bogdanowich - zdobywca dwóch Oscarów za role drugoplanowe. W tym filmie gra Jeff Bridges.

„Samotność długodystansowca” to znany obraz Tony Richardsona o młodym chłopaku, który buntuje się przeciw społecznym porządkom.

„Pokolenie” - reżyserski debiut Andrzeja Wajdy o walce młodych ludzi z hitlerowskim okupantem.

„Narkomani” reż. Jerry Schatzberg. Tytuł wiele wyjaśnia – film ukazuje jak łatwo młodej osobie stracić kontrolę nad własnym losem.

Wybór niewątpliwie niełatwy, aż osiem znakomitych filmów. Głosować można do 15 maja, a projekcja odbędzie się 21 maja o godz. 20.00. Ankieta do głosowania oraz inne informacje na stronie filmweb.pl/iluzjon

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Myślę, że nie jest tak źle... sporo młodych ludzi odwiedza strony Filmweb i można tam znaleźć dużo interesujących komentarzy, recenzji, nowości, anegdot itp. Proszę odwiedzić tę stronę, adres jest w moim tekście. Pozdrawiam i dzięki za komentarz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W mojej młodości takie informacje były bezcenne. Dwa razy w tygodniu chodziłem do kina. Dlaczego tutaj nie ma komentarzy? Czy dzisiaj młodych ludzi nic nie ciekawi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.