Facebook Google+ Twitter

W Iluzjonie o... grzesznych rodzinach

Warszawskie kino Iluzjon w swoim grudniowym seansie pod hasłem „Grzeszna rodzina” proponuje do wyboru osiem filmów. Bilety tylko po 5 złotych.

Warszawskie kino Iluzjon w swoim grudniowym seansie pod hasłem „Grzeszna rodzina” proponuje do wyboru osiem filmów. Trochę to przewrotny wybór przed świętami Bożego Narodzenia, bowiem wszystkie tytuły pokazują raczej tzw. trudne rodziny, a ich życie to często jedno pasmo wzajemnej udręki. Może jednak właśnie dlatego warto wybrać się do kina
i docenić własną rodzinę.

Jedną z propozycji jest „Sprawa Kramerów”, którą wybrałabym nie tylko ze względu na znakomite kreacje Meryl Streep i Dustina Hoffmana (oboje nagrodzeni Oscarami), ale także dlatego, że jest to historia bliska nam, wszystkim żyjącym w dzisiejszych czasach.

„Chłopięcy świat” to znakomita rola Roberta de Niro i realistycznie pokazana wielka samotność małego chłopca.

Znany obraz „Co gryzie Gilberta Grape’a” wart uwagi szczególnie ze względu na gwiazdy, które jeszcze wtedy nie były wielkimi gwiazdami - grali tu Leonardo di Caprio i Johnny Depp. Jeśli ktoś ceni klasykę i historię to może zagłosuje na „Króla Edypa” - autorski film w reżyserii Paolo Pasoliniego, scenariusz i zdjęcia też Pasolini.

Kolejny historyczny film to „Król Lear” - radziecka produkcja z 1971 roku uważana za jedną z najlepszych adaptacji dramatu Szekspira. Polski obraz Filipa Bajona „Magnat” - wielka rodowa saga polsko-niemieckiej, arystokratycznej rodziny. Agnieszka Holland wyreżyserowała tajemniczy i niepokojący obraz „Olivier, Olivier”, który warto wybrać ze względu choćby na tę niezwykłą tajemniczość.

Stary film „Wspaniałość Ambresonów” to obraz w reżyserii autora „Obywatela Kane’a” Roberta Wise, scenariusz napisał Orson Welles. Premiera tego filmu odbyła się w 1942 roku.

Film, który chcielibyśmy obejrzeć możemy wybrać głosując do 13 grudnia tutaj. Na spektakl kino Iluzjon zaprasza 18 grudnia (piątek) o godzinie 20.00, jak zwykle do Sali Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.