Facebook Google+ Twitter

W Iluzjonie w nowym roku – po nowemu

Co nas czeka w styczniu w Iluzjonie? Rok zaczynamy od „trzęsienia ziemi”, czyli od niezwykłych filmów w reżyserii mistrza Alfreda Hitchcocka.

 / Fot. Fred Palumbo/Public DomainZapowiada się interesująco. W nowym roku w Iluzjonie nowe porządki. Zmiana polega na tym, że Filmweb będzie proponował kilka filmów, ale według innego klucza niż dotychczas. Nie będzie
tak powiązania tematycznego, natomiast poszczególne propozycje będą reprezentować np. konkretnego reżysera, osobowość aktora, albo należeć będą do określonego nurtu artystycznego kina.

Celem tej zmiany jest przede wszystkim pokazanie możliwie, jak najwięcej klasyki filmowej, którą coraz trudniej jest znaleźć i obejrzeć gdzie indziej. Nie zmieni się natomiast nic jeśli chodzi o wybór filmów – tak jak dotychczas Filmweb zaprasza internautów do głosowania na stronie www.filmweb.pl

Co nas czeka w styczniu?
Rok zaczynamy od „trzęsienia ziemi” czyli od niezwykłych filmów w reżyserii Alfreda Hitchcocka.
Pierwszy tytuł to „39 kroków” - powstał w 1935 r. i jest najstarszym filmem w tym zestawieniu. Obraz nie zestarzał się skoro doczekał aż trzech remake'ów, a w Hollywood właśnie planują następny. Film szpiegowski o pewnym Kanadyjczyku, który przebywając w Londynie przypadkiem wplątuje się w różne rozgrywki między tajnymi agentami. Na uwagę zwłaszcza zasługują niebanalne relacje między bohaterami, specyficzny erotyzm i świetne dialogi. W rolach głównych Robert Donat i Madeleine Caroll.

Kolejna propozycja to „Bałkany” - premiera filmu odbyła się w 1936 r. Fabuła toczy się w czasie I wojny światowej. To jest także szpiegowska historia, ale w zupełnie innej scenerii. Znakomite role Johna Gielguda, Elsy Carrington i Petera Lorre.

W tym samym roku powstał film „Tajny agent”. Jest to znakomity, do końca trzymający w napięciu kryminał, oparty na powieści Josepha Conrada. Główne role grają: Martita Hunt, Sara Allgood, John Loder.

W 1950 roku powstał obraz „Trema”. Ten film, tak jak poprzednie, Alfred Hitchock zrealizował w Wielkiej Brytanii, ale już po wyjeździe do USA. To nie pozbawiony humoru kryminał, w którym główne role grają: Marlena Dietrich, Jane Wyman, Rychard Todd.

Wybór niełatwy, ale warto zagłosować, a potem pójść na wfilm do warszawskiego kina Iluzjon. Projekcja odbędzie się 28 stycznia 2011 r. o godz. 20
w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej. Przed nią na widzów czeka konkurs i atrakcyjne, filmowe nagrody. Bilety jak zwykle tylko 5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Super!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.