Facebook Google+ Twitter

"W imię syna" - szokujący film o matce mordującej księży pedofilów

Reżyser Vincent Lannoo przeniósł na ekran historię zaangażowanej, praktykującej katoliczki i matki, która postanawia zabijać po kolei wszystkich księży katolickich, którzy są pedofilami.

 / Fot. Afisz filmuTen kontrowersyjny film wszedł na ekrany kin francuskich 7 maja br., lecz ze względu na ewentualne problemy ze społecznością katolicką, dystrybucja filmu jest bardzo ograniczona. W całej Francji zdecydowano się na użyczenie dwudziestu sal, w tym jedynie kilka w samym Paryżu.

Szokujący scenariusz o matce, która dowiaduje się, że jej syn popełnia samobójstwo po seksualnym wykorzystaniu przez księdza – jest dozwolony od 12 lat. W głównej roli widzimy tutaj Astrid Whettnall, belgijską aktorkę, która grała ostatnio epizodyczną rolę u Claude’a Lelucha w jego najnowszym filmie „Salud, on t’aime”.

Kilka słów o treści filmu jeszcze przed wejściem na ekrany wystarczyło dla wielu stowarzyszeń katolickich we Francji o wystosowanie protestu przeciwko dystrybucji filmu, a reżyser Vincent Lannoo, jak przyznał w wywiadzie do prasy – jest znieważany i otrzymuje pogróżki.

Filmowi nie towarzyszy żadna reklama promocyjna, na afiszu nie ma głośnych nazwisk i nie zapowiada się na sukces. Reżyser belgijski nakręcał swój film w 2012 roku, zajął się też produkcja, napisał dialogi jest współautorem scenariusza. Jak na razie więcej skandalu jednak towarzyszy samemu afiszowi, niż filmowi. Na afiszu wykorzystano obraz Madonna z dzieciątkiem Hansa Memmlinga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.