Facebook Google+ Twitter

W Indiach czczą pamięć księdza Mariana Żelazka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 19:04

W indyjskim mieście Puri do wieczora trwały uroczystości poprzedzające 2 rocznicę śmierci księdza Mariana Żelazka. Polski misjonarz był opiekunem trędowatych w Indiach, gdzie żył i pracował przez 56 lat.

Był kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla zgłoszonym przez wiele organizacji polskich i zagranicznych.
Najważniejszą częścią dzisiejszych uroczystości była koncelebrowana msza święta sprawowana przez dwóch indyjskich biskupów. Gościem uroczystości był także główny kapłan słynnej świątyni hinduistycznej w Puri, bliski przyjaciel polskiego duchownego.

Zebrani podczas uroczystości podkreślali otwartość polskiego duchownego na dialog z innymi. Mówił o tym między innymi ambasador polski w Indiach, doktor Krzysztof Majka. Dyplomata podkreślił, iż obecność głównego kapłana świątyni boga Jaganatha w Puri jest symboliczna. Pokazuje bowiem, w jaki sposób kapłan z Polski nauczał współczesnych jak patrzeć na procesy, które dzieją się wokół nas.

Uroczystości będą kontynuowane także jutro w 2-gą rocznicę śmierci księdza Mariana Żelazka. Otwarta zostanie izba pamięci, a przedstawiciele polskiej ambasady w Indiach przekażą szkole stworzonej przez ojca Mariana pracownię komputerową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.