Facebook Google+ Twitter

W Indiach nie obejrzą "Dziewczyny z tatuażem"

India's Central Board of Film Certification postawiła wytwórni Sony Pictures warunek: albo wycięte zostaną kontrowersyjne sceny, albo "Dziewczyna z tatuażem" nie będzie pokazana widzom w Indiach.

 / Fot. Plakat filmuJak podaje Gazeta.pl, na cenzurę nie zgodził się reżyser produkcji David Fincher. W oświadczeniu wytwórni przeczytać można: "Sony Pictures nie będzie rozpowszechniało filmu w Indiach. Jesteśmy zobowiązani do ochrony wizji reżysera".

Film będący filmową adaptacją powieści Stiega Larssona, w Stanach Zjednoczonych otrzymał kategorię wiekową "R", czyli tylko dla widzów dorosłych. Wiąże się z tym mniejsza publiczność i co za tym idzie, mniejsze przychody. Przewidywania ekspertów w tej sprawie sprawdziły się: "Dziewczyna z tatuażem" zadebiutowała dopiero na 4. miejscu i koszta samej produkcji zwróciły się dopiero po pewnym czasie. Na razie wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 190 mln. Film kosztował 90 mln.

Ze względu na kontrowersyjne sceny seksu, nagości oraz gwałtu i tortur, film miał problemy z ominięciem cenzury nie tylko w Indiach. Podobnie było w Malezji i w krajach Zatoki Perskiej.

Dziennikarz "Mumbai Mirror" skomentował tę sprawę następująco: "W całej tej gorącej debacie nad cenzurą szkoda tylko, że nie będziemy mogli obejrzeć dobrego filmu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.