Facebook Google+ Twitter

W Indiach odbywa się ostatnia faza wyborów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 10:15

Głosują miedzy innymi mieszkańcy południowego stanu Tamil Nadu oraz regionów himalajskich - stanów Dżammu i Kaszmir oraz Himaczal Pradeś.

W dzisiejszej, piątej i ostatniej fazie wyborów, do głosowania uprawnionych jest ponad sto milionów ludzi. Głosowanie zakończy się wczesnym wieczorem i od tego momentu media będą mogły publikować wyborcze prognozy oraz sondaże. W trakcie trwających od 16 kwietnia wyborów zgodnie z indyjskim prawem obowiązywał zakaz przekazywania jakichkolwiek informacji na temat wyników głosowań.

Według komentatorów, walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy rządzącym Indyjskim Kongresem Narodowym i opozycyjną Indyjską Partią Ludową. Analitycy są przekonani, że zwycięska partia nie uzyska dużej większości i będzie zmuszona do stworzenia rządu koalicyjnego zależnego od małych partii regionalnych. Oznacza to - ich zdaniem - że wyłoniony w wyniku wyborów rząd będzie słaby i mało stabilny. Według nieoficjalnie kolportowanych sondaży, na zwycięstwo z niewielką przewagą mandatów liczyć może Indyjski Kongres Narodowy, kierowany przez Sonię Gandhi, wdowę po zamordowanym przed laty premierze Indii Rajivie Gandhim. Ogłoszenie wyników wyborów jest spodziewane 16 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.