Facebook Google+ Twitter

W Indiach odbywa się ostatnia faza wyborów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 10:15

Głosują miedzy innymi mieszkańcy południowego stanu Tamil Nadu oraz regionów himalajskich - stanów Dżammu i Kaszmir oraz Himaczal Pradeś.

W dzisiejszej, piątej i ostatniej fazie wyborów, do głosowania uprawnionych jest ponad sto milionów ludzi. Głosowanie zakończy się wczesnym wieczorem i od tego momentu media będą mogły publikować wyborcze prognozy oraz sondaże. W trakcie trwających od 16 kwietnia wyborów zgodnie z indyjskim prawem obowiązywał zakaz przekazywania jakichkolwiek informacji na temat wyników głosowań.

Według komentatorów, walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy rządzącym Indyjskim Kongresem Narodowym i opozycyjną Indyjską Partią Ludową. Analitycy są przekonani, że zwycięska partia nie uzyska dużej większości i będzie zmuszona do stworzenia rządu koalicyjnego zależnego od małych partii regionalnych. Oznacza to - ich zdaniem - że wyłoniony w wyniku wyborów rząd będzie słaby i mało stabilny. Według nieoficjalnie kolportowanych sondaży, na zwycięstwo z niewielką przewagą mandatów liczyć może Indyjski Kongres Narodowy, kierowany przez Sonię Gandhi, wdowę po zamordowanym przed laty premierze Indii Rajivie Gandhim. Ogłoszenie wyników wyborów jest spodziewane 16 maja.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.