Facebook Google+ Twitter

W Indiach rozpoczęły się obchody rocznicy śmierci polskiego misjonarza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-29 13:40

W indyjskim mieście Puri, koncelebrowana msza święta rozpoczęła uroczystości w drugą rocznicę śmierci ojca Mariana Żelazka. Ten polski misjonarz przez 56 lat żył i pracował w Indiach.

Ojciec Marian Żelazek zmarł 30 kwietnia 2006 roku. Jutro, w rocznicę śmierci, odbędą się w Puri modlitwy przedstawicieli chrześcijaństwa, hinduizmu i buddyzmu. W Mszy, koncelebrowanej przez dwóch indyjskich biskupów, udział wzięli podopieczni ojca Mariana, wyleczeni z trądu w ośrodku, który założył przed laty polski misjonarz. Pamięć o polskim kapłanie jest ciągle żywa w Puri, nie tylko pośród miejscowych katolików.

Ojciec Kurian, werbista, który po śmierci księdza Żelazka prowadzi tutejszy ośrodek dla trędowatych podkreśla, iż jego poprzednik znał wartość życia i był w 100 proc. przekonany o potrzebie jego ochrony. To przekonanie - jak podkreślił werbista - ojciec Żelazek wyniósł z czasu pobytu w obozie koncentracyjnym. Ksiądz Kurian podkreśla oddanie ojca Żelazka pracy dla innych. "Kiedy przychodziła sprawa pomocy komuś on zapominał o sobie. Nie liczył ani czasu, ani kosztów takiej pomocy" - wspominał indyjski kapłan.
Jutro po nabożeństwie między religijnym zostanie otwarta w Puri izba pamięci poświęcona księdzu Marianowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.