Facebook Google+ Twitter

W Indiach wygrałby Obama, w Pakistanie - McCaine

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 08:36

Media w Indiach i Pakistanie poświęcają wiele uwagi amerykańskim wyborom prezydenckim. Analitycy i komentatorzy w obu krajach odmiennie jednak opisują sympatie miejscowych społeczeństw.

W Indiach, wedle tutejszych komentarzy, większą sympatią cieszy się kandydat Demokratów Barack Obama i to on skupia większą uwagę mediów. Hindusi podkreślają, że Obama ma w swym życiorysie związki z kulturą i tradycją indyjską. Jednocześnie jego wypowiedzi, dotyczące przyszłej amerykańskiej obecności w Afganistanie, a także zapowiedź ewentualnych operacji antyterrorystycznych na pograniczu pakistańsko-afgańskim, spotkały się z pozytywną reakcją.

Zupełnie odmiennie Obama jest postrzegany w Pakistanie. Jego wypowiedzi o kontynuacji wojny z terrorem nie zyskały mu przychylności społeczeństwa i komentatorów. Jest on uważany przez pakistańskie społeczeństwo za polityka o nastawieniu antymuzułmańskim.

W Indiach i w Pakistanie znacznie mniej kontrowersji budzi postać kandydata Republikanów Johna MaCaina, któremu media poświęcają mniej uwagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.