Facebook Google+ Twitter

W intencji patrona harcerzy

W lutym harcerze obchodzą święto Patrona Harcerzy bł. ks. St. W. Frelichowskiego. W tym roku przypada setna rocznica jego urodzin.

 / Fot. Ze zbiorów autoraWładze ZHP ogłosiły rok 2013 Rokiem bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego – patrona polskich harcerzy. Latem odbędzie się Międzynarodowy Zlot Harcerzy i skautów wicek 2013, a w lutym, w wielu miejscowościach odprawiane będą uroczystości kościelne w intencji harcerzy i ich patrona.
Już 10 lutego o godz. 15:00 w kościele p.w. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej przy ul. Pegaza 15 zostanie odprawiona msza św. przy relikwiach bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Warszawskie uroczystości zapowiedziano na 23 luty w Katedrze Polowej WP (ul. Długa 13/15). Msza św. w intencji harcerzy rozpocznie się o godz. 11:00, a po niej Program słowno-muzyczny o bł. Stefanie W. Frelichowskim oraz poczęstunek harcerska grochówką.Czytaj wiecej o Patronie Harcerzy: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bl_ks_stefan_frelichowski_swiety_z_lilijka_w_zyciorysie_258017.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.