Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12243 miejsce

W internecie bez problemu sprzedają alkohol dzieciom

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-13 08:51

12-letni Artur z Łodzi kupił w sklepie internetowym 2 butelki wina, 22 piwa, wódkę i kilka paczek papierosów.

Artur (12 lat) bez kłopotów odebrał paczkę z alkoholem / Fot. Konrad Szewczyk/POLSKAKurier paczkę z towarem dostarczył w kilka godzin od zamówienia. Nie przyniósł jej nawet do domu, tylko na parking przy osiedlowym śmietniku, tam gdzie zażyczył sobie tego chłopiec. Ani sprzedawca, ani dostawca nie zapytali Artura o wiek.

Artur to syn naszej redakcyjnej koleżanki. Za zgodą mamy poprosiliśmy go, by kupił alkohol. Chcieliśmy sprawdzić, czy dzieci mogą bez przeszkód kupić w internecie alkohol i tytoń. Kilka dni wcześniej poinformowała nas o tym nauczycielka jednego z łódzkich gimnazjów. Nastolatki anonimowo kupują w sieci zakazany asortyment. Towar odbierają w domu, gdy rodzice są w pracy, lub w miejscach neutralnych: na parkingu albo przed klatką.

- Podczas ostatniej wycieczki uczniowie okropnie się upili. Chorowali. Znalazłam 10 paczek papierosów i 6 butelek wódki - opowiada nauczycielka. - Myślałam, że kupili to w sklepie obok, ale okazało się, że zapasy przywieźli z domu. Wszystko zamówili przez internet.

Jeden z gimnazjalistów przyznał nauczycielce, że przesyłka z alkoholem dotarła pocztą. Rodzicom powiedział, że zamówił przez internet prezent dla koleżanki.

Takie zakupy przez internet stały się wśród młodzieży bardzo popularne. Nastolatki anonimowo kupują w sieci zakazany asortyment. Towar odbierają w domu, gdy rodzice są w pracy, lub w miejscach neutralnych: na parkingu albo przed klatką.

Sprzedawcy internetowi nie czyją się winni. - W zamówieniu klient zaznacza, że ukończył 18 lat. Jednak tego nie weryfikujemy - przyznaje Robert Konieczny z internetowego sklepu tytoniowego Dymek.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.