Facebook Google+ Twitter

W internecie kwitnie handel roślinami psychoaktywnymi

Premier Donald Tusk walczy z dopalaczami. W internecie natomiast sprzedają rośliny trujące i psychoaktywne.

Screen Bielunia Dziędzierzawy / Fot. P.GłowackiPremier od niedawna prowadzi walkę ze sprzedającymi dopalacze, zakazując sprzedaży tego typu produktów. Wspólna walka Donalda Tuska wraz Ministrem Zdrowia oraz Główną Inspekcją Sanitarną o zamknięcie sklepów z artykułami kolekcjonerskimi może być niezgodna z przepisami prawnymi.

Screen Bylicy Piołun / Fot. P.GłowackiProducent dopalaczy, Dawid B. nie produkował artykułów kolekcjonerskich bezprawnie, ponieważ zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia "wytwórca znakując swój wyrób nie może zamieszczać na opakowaniu informacji fałszywych wprowadzających konsumenta w błąd, natomiast musi podawać te informacje, które są istotne ze względu na zdrowie lub życie konsumenta"- informuje WSSE w Białymstoku, a na opakowaniach była informacja o produkcie nienadającym się do spożycia przez ludzi.

Screen Lulek Czarny na allegro.pl / Fot. P.GłowackiW serwisie allegro pojawiają się, natomiast rośliny, które są psychoaktywne oraz trujące i w tym zjawiskiem premier Donald Tusk, minister zdrowia oraz Główna Inspekcja Sanitarna się nie zainteresowała. Poprzez portal aukcyjny można zakupić takie rośliny jak: bieluń dziędzierzawa, (roślina halucynogenna), mak lekarski, bylica piołun, lulek czarny (roślina trująca), mandragora lekarska (roślina trująca i psychoaktywna), czy wilcza jagoda. Zmiany w Screen Wilcza Jagoda w serwisie allegro.pl / Fot. P.Głowackiustawie o dopalaczach, powinny dotyczyć również wprowadzenia zakazu sprzedaży denaturatu zarówno w sklepach spożywczych, jak i ogólnospożywczych. Będąc ostatnio w sklepie na zakupach podszedł klient wyglądający na osobę bezdomną i poprosił ekspedientkę o butelkę denaturatu, kiedy już wychodziłem z zakupami stał pod sklepem i opróżniał butelkę, na której było oznakowanie, że produkt jest trujący i nie nadający się do spożycia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obywatel X
  • Obywatel X
  • 22.12.2010 17:32

Zainteresujcie się czymś innym. Np Stevia rebaudiana "Stewiozyd zawarty w stevii jest około 300 razy słodszy od normalnego białego cukru, przy czym zawartość stewiozydu w roślinie to ok. 10%. Jest stabilny termicznie do 180 stopni C (czyli nadaje się do pieczenia) i chemicznie w szerokim zakresie pH (do kwaśnych potraw). Nie jest źródłem fenyloalaniny, więc może być stosowany przez chorych na fenyloketonurię." "W Polsce dostępna oficjalnie tylko jako kosmetyk do pielęgnacji jamy ustne" Czemu wiec nie jest rozpowszechniona? Te szwindle państwa ukażcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szarczy Człowieczek
  • Szarczy Człowieczek
  • 22.12.2010 09:49

Od lat sadze bielunia, nigdy nie pomyslałem by się nim odurzać, bardzo pięknie kwitnie . Bylica piołun i wilcza jagody występują u nas bardzo często. Wiec po co miały ktoś kupować jak mógłby sobie zebrać z naturalnego stanowiska. Zajmijcie się alkoholem papierosami i korupcją!

Szamanizm jest pierwszą religią ,która nie była przyczyną wojen, natomiast religie chrześcijańskie zabiły miliony od kąd tylko zaczeły istnieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek Kowalski
  • Janek Kowalski
  • 10.12.2010 15:21

Co z tego ze ktoś sprzedaje nasiona czy sadzonki? Jak nie chcesz to nie kupujesz, a kto chce to kupi. Kupujący nie zatruje się tymi roślinami nieświadomie bo nikt nie kupuje roślin, żeby je jeść to primo. Secundo handlu wódką też powinni zakazać bo dzisiaj widziałem bezdomnego który KUPIŁ (za SWOJE znalezione/zarobione z trudem pieniądze, nie za Twoje, czytelniku) 0.5 litra wódki a jak wychodziłem to ją opróżniał.
Posiadanie papierosów powinno być także zabronione bo ginie od nich ogromna ilość ludzi, rodziny się rozsypują a płuc robią się czarnym glutem. Jednak ja nie palę więc jakim powodem ma być dla mnie zakaz palenia? Palacz chce palić i ma do tego prawo, konsument roślin trujących lub psychoaktywnych chce je konsumować i ma do tego prawo.
Pomyślcie czasami co piszecie, mówicie i jaki macie pogląd na sprawy życia codziennego.
PS. Nie będę pisał, że istnieją jeszcze ludzie zajmujący się szamanizmem dla których chociażby hodowanie takiej rośliny w doniczce jest tym czym dla katolików jest "Biblia".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.