Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5985 miejsce

W internecie pojawią się nowe emotikony. Będą czarne "buźki"

Pierwszy projekt nowych emotikonów został przygotowany w oparciu o klasyfikację typów karnacji opracowaną w 1975 roku przez dr. Thomasa Fitzpatricka.

 / Fot. Fot.Marco Paköeningrat/(CC BY-SA 2.0)/FlickrPrawdopodobnie już w 2015 roku w internecie pojawią się nowe emotikony, czyli "buźki" za pomocą których wyrażane są czynności i uczucia podczas komunikacji w sieci lub w wiadomościach wysyłanych ze smartfonów.

Do organizacji zajmującej się ustalaniem znaków i kodów The Unicode Consortium wpłynął wniosek, w którym zwolennicy różnorodności apelują o stworzenie nowych emotikon, które miałyby być nie tylko żółte jak dotychczas, ale bardziej różnorodne np. czarne i brązowe. W złożonym wniosku argumentowali, że skoro są rozmaite rasy ludzi, to i "buźki" powinny być kolorowe - czytamy na tvn24.pl.

"Ludzie na całym świecie chcą mieć emotikony, które odzwierciedlają różnorodność, szczególnie dotyczącą koloru ich skóry" - napisali Mark Davis i Peter Edberg, którzy przygotowali pierwszy projekt nowego zestawu emotikon.

Zobacz też: Uważaj na trojana Banatrix. Podmienia numer konta, na który chcesz zrobić przelew

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fizjognomika ma kolosalną przyszłość ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.