Facebook Google+ Twitter

W Internecie walczą z pijaństwem w Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2009-01-19 10:19

Niezwykłą popularnością cieszy się strona internetowa www.pijackalodz.ovh.org, stworzona kilka miesięcy temu przez czwórkę młodych łodzian. Umieszczane są na niej zdjęcia świadczące o nagminnym łamaniu zakazu picia alkoholu na ulicach miasta.

 / Fot. Screen"Pijacką Łodzią" zajmują się cztery osoby: 33-letni Michał, 34-letni Jarosław (obaj są informatykami), 24-letnia Anna (studentka finansów) i 29-letnia Marzena (urzędniczka).
- Ludzie pijący na ulicy łamią prawo, stwarzają zagrożenie dla innych mieszkańców i psują wizerunek Łodzi. Wierzymy, że pokazując skalę problemu, doprowadzimy do jego rozwiązania - mówi Michał.
- Przystąpiłam do projektu pod wpływem sytuacji, która regularnie powtarza się koło mojego domu na Widzewie. Podczas meczów strach wyjść na ulicę, bo wałęsają się tam grupki podpitych ludzi - tłumaczy Anna.

Od momentu utworzenia strony odwiedziło ją ok. 5 tys. osób, zamieszczono na niej ponad 230 wpisów i ok. 350 zdjęć. Widnieją na nich osoby raczące się "procentami" w parkach, pojazdach MPK i na ulicach, a także dziesiątki puszek i butelek zaśmiecających miasto. Łodzianie uwieczniają libacje pod chmurką z ukrycia, najczęściej za pomocą telefonów komórkowych, a następnie wysyłają fotki pod podany na stronie adres. Jej administratorzy zamazują twarze "bohaterów", by uniemożliwić ich identyfikację. Na stronie można także znaleźć artykuły prasowe i odnośniki do witryn z pokrewnymi tematami. Inicjatywa nie ma radykalnego charakteru.

- Nie chodzi o walkę z piciem alkoholu. Sami to robimy, ale z umiarem i tam, gdzie jest to dozwolone - mówi Michał.

tas - " express.lodz.pl"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.