Facebook Google+ Twitter

W Irlandii odebrano dziewczynkę Romom. Ma blond włosy i jasne oczy

Policja odebrała Romom kolejną blondwłosą dziewczynkę. Tym razem w Irlandii. O tym, że w Dublinie Romowie wychowują jasnowłose dziecko, poinformowali funkcjonariuszy sąsiedzi.

 / Fot. El capitan, CC 3.0W Irlandii blondwłosą dziewczynkę odebrano Romom. Po informacjach z Grecji, mieszkańcy dzielnicy Tallaght w Dublinie poinformowali policję, że w sąsiedztwie Romowie wychowują jasnowłose dziecko. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić te informacje - informuje wyborcza.pl

Policjanci poprosili Romów o dowody na to, że dziewczynka jest ich córką. Ci pokazali paszport i metrykę urodzenia. Jak się okazało, metryka urodzenia była fałszywa - we wskazanym szpitalu 7 lat temu nie urodziło się takie dziecko. Paszport nie mógł potwierdzić jej tożsamości, ponieważ był sprzed kilku lat i od tego czasu dziewczynka bardzo się zmieniła.

Funkcjonariusze odebrali Romom dziewczynkę i przewieźli ją do szpitala na badania. Pobrano także próbki DNA, aby potwierdzić lub wykluczyć pokrewieństwo. Romowie twierdzą, że 7-latka jest ich córką.

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o jasnowłosej dziewczynce znalezionej w obozie Romów w Grecji. Okazało się, że 4-latka nie jest dzieckiem romskiej pary. Policja podejrzewa, że może pochodzić ze wschodniej Europy - pojawiły się także głosy, że może to być Polka, uprowadzona z Siedlec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kiedyś cyganie kradli tylko inwentarz w wioskach. Widać się rozzuchwalili w swoich poczynaniach. A u nas im jeszcze zasiłki płacą, a niektóre idotyczne stacje telewizyjne nawet próbują ich przedstawić jako biedne ofiary rasizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.