Facebook Google+ Twitter

W izraelskiej telewizji obrażano Jezusa i Maryję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-20 13:55

Katoliccy biskupi w Ziemi Świętej protestują przeciwko emisji w kanale dziesiątym izraelskiej telewizji satyrycznego programu, w którym obrażano Jezusa i Maryję. W wydanym oświadczeniu biskupi stwierdzili, że chrześcijanie w Izraelu stali się ofiarami utajonego antychrześcijanizmu. Wezwali władze do przeprowadzenia dochodzenia.

Chrześcijanie negują holokaust, więc ja zaneguję chrześcijaństwo - mówił izraelski satyryk Jair Szlein w swoim programie. W skeczach padały sugestie, że Maria zaszła w ciążę w wieku 15 lat z kolegą z klasy, a Jezus zmarł w młodym wieku, bo był gruby i z powodu swojej wagi nie mógł chodzić po wodzie.

Biskupi katoliccy uznali program za "wstrętny atak". W wydanym komunikacie stwierdzili, że wpisał się on w szerszy kontekst ataków na chrześcijan, które od lat powtarzają się w Izraelu. Przypomnieli, że kilka miesięcy temu publicznie spalono Nowy Testament na dziedzińcu jednej z synagog niedaleko Tel Awiwu. W oświadczeniu podkreślili, że chrześcijaństwo wkłada wiele wysiłku w walkę z antysemityzmem, ale w tym przypadku to chrześcijanie w Izraelu stali się ofiarami antychrześcijanizmu.

Satyryk Jair Szlein po protestach biskupów przeprosił arabskich chrześcijan za program.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.