Facebook Google+ Twitter

W Izraelu protestują motocykliści

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-15 09:33

Na drogach wyjazdowych z największych izraelskich miast powstał gigantyczny "korek". Spowodowały go setki motocyklistów, którzy protestują przeciwko rządowym planom wprowadzenia zmian w ubezpieczeniach dla osób poruszających się na dwóch kółkach.

Motocykliści wyjechali z Jerozolimy, Hajfy i Beer Szewy wcześnie rano, w godzinach szczytu. Jadą powoli w kierunku Tel Avivu, powodując korki. Mają się spotkać na autostradzie w stolicy. Nie podoba im się rządowy plan podniesienia ubezpieczeń na motory.

Zakłada on, że wysokość stawek będzie uzależniona od długości posiadania prawa jazdy oraz tego, czy motocyklista często otrzymuje mandaty i ulega wypadkom. Jeśli ministerstwo finansów go zrealizuje, to większość motocyklistów zapłaci za ubezpieczenia o 22 procent więcej.

Miłośnicy motorów zamierzają powodować "korki" na głównych drogach kraju do skutku, gdyż ich zdaniem ubezpieczenia powinny być osiągalne dla wszystkich. Przyłączyła się do nich organizacja ratunkowa Zaka, której wolontariusze poruszają się na dwóch kółkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.