Facebook Google+ Twitter

W Jagiellonii wszystko idzie zgodnie z planem

Białystok. Sąsiedztwo Białorusi, Rosji… Położenie miasta i działania klubu oraz trenera Michała Probierza, najlepiej obrazuje to wschodnie powiedzenie - "Tisze jediesz, dalsze budiesz"…

Michał Probierz. License: Creative Commons Attribution 3.0 Unported / Fot. Roger GoraczniakU jednych ruch jak w ulu, sprzedają i kupują na potęgę (Lech, Polonia, Wisła), inni zatrudniają sztab trenerski prawie tak liczny, jak kadra zespołu. Jeszcze inni stawiają na amerykańskie metody przygotowania fizycznego (Górnik). W jednym z zespołów dyrektor sportowy kłóci się z trenerem.

A w Jagiellonii cisza, spokój… "Jak w polskim kinie, nic się nie dzieje, nuda…" rzekłby ktoś. Tymczasem po cichutku, bez kamer i fleszy aparatów, podpisano kontrakt z byłymi reprezentantami Polski - Marcinem Burkhardtem i Bartłomiejem Grzelakiem. Do klubu dołączyli również reprezentacyjny obrońca Czarnogóry Luka Pejović, a także zawodnik kadry młodzieżowej tego kraju Ermin Seratlić , którego prezes Białostockiego klubu Cezary Kulesza przedstawia jako jeden z największych talentów czarnogórskiej piłki. Oprócz nich do zespołu dołączył 47-krotny reprezentant Armenii Robert Arzumanyan.

Mistrz…?

W „Jadze” wszystko idzie zgodnie z planem i według zasady „step by step". Jest to zasługa wielu ludzi, ale głównie prezesa Kuleszy i Michała Probierza. Nikt nie licytuje się na kwoty transferowe i głośne nazwiska, wszystko jest realizowane z długoterminowym planem, który założyli sobie prezes oraz trener i plan ten od dłuższego czasu jest bardzo skuteczny. Mam wrażenie, że o ile teraz jest o Białymstoku i w mieście bardzo cicho, spokojnie, to na koniec sezonu będzie najgłośniej w kraju z racji zdobytego, historycznego Mistrzostwa Polski. Nie zdziwmy się, bo to nie będzie przypadek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.