Facebook Google+ Twitter

W jak wpływ

Referendum w sprawie odwołania Prezydent Warszawy już niedługo, bo 13 października br., w związku z tym przetaczają się przez media kampanie za i przeciw, a co to referendum oznacza dla przeciętnego obywatela?

Nie jest to pierwsze referendum w sprawie odwołania wysoko postawionego urzędnika samorządowego, jednak po raz pierwszy ma to miejsce w stolicy i równocześnie największym mieście kraju. Dodatkowo Pani Prezydent to znacząca w partii rządzącej osoba. Zatem partia ta zwiera szeregi i broni wszelkimi sposobami Pani Prezydent. Jednak chciałem zwrócić uwagę, że wszelkie głosy i działania dyskredytujące referendum są delikatnie pisząc śmieszne, bo jeżeli wyborcy są zadowoleni to przecież nie ma powodów do obaw. Jeżeli natomiast zadowoleni nie są to jest to ich niezbywalne prawo i mogą złożyć stosowne podpisy pod wnioskiem o referendum, a potem daną wybraną przez siebie osobę, w czasie tegoż referendum, ze stanowiska odwołać.
W tym kontekście także zabawnie wygląda robienie ludziom wody z mózgu poprzez hasła typu to awantura polityczna, nie ma przecież innego kandydata, jeszcze tylko rok do wyborów i tym podobne. Wyborcy mają swoje niezbywalne prawa i tyle.

Inna sprawa, że warszawskie referendum ma wymiar nie tylko lokalny, także z tego wynika tak rozbudowana kampania dyskredytująca to wydarzenie, namawianie ludzi do nie uczestniczenia aby nie było dostatecznej frekwencji i inne. Referendum to ma wymiar ogólnokrajowy i jest swoistym testem na akceptację decyzji i stylu rządzenia naszym krajem. Ponadto może to być groźny dla sprawujących władzę precedens, ludzie mogą nagle zobaczyć, że można mieć na coś bezpośredni wpływ i odwołać kogoś kto im jako wyborcom jednak nie odpowiada, będzie to także bezcenne, moim zdaniem, przesłanie dla kolejnych osób obejmujących stanowiska publiczne.

Mnie osobiście żadne gry i kampanie polityczne nie interesują, czy na przykład litera W jest właściwą czy nie właściwą literą. Mnie interesuje bezpośredni wpływ na pewne kwestie w sytuacji kiedy szereg spraw i decyzji mi się nie podoba, w tym przypadku taki bezpośredni wpływ mogę mieć i mogę także pokazać, że styl rządzenia naszym krajem nie spełnia moich oczekiwań. Dlatego dnia 13 października br. skorzystam ze swojego prawa i będę uczestniczył w referendum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.