Facebook Google+ Twitter

W jaki sposób Zakopane uczci rocznicę katastrofy smoleńskiej

W niedzielę 10 kwietnia, minie rok, od katastrofy samolotu Tu-154M lecącego z parą prezydencką, Lechem i Marią Kaczyńskimi i 94 osobami delegacji, na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu. Aby uczcić pamięć ofiar tragicznej katastrofy, przygotowuje się uroczystości. Dziś TVP1 o godzinie 22.05 wyemituje film dokumentalny "Na własne oczy: Smoleński lot". W Kościołach zostaną odprawione Msze święte w intencji wszystkich 96 ofiar katastrofy samolotu.

W Zakopanem w niedzielę o godzinie 11:00, w Kościele Świętej Rodziny również zostanie odprawiona Msza święta . Władze miasta planują nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego parkowi przy ul. Kościuszki. Skwerowi przy ul. Kościeliskiej poświęcony zostanie Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu prezydentowi na uchodźstwie.

Wybór miejsc nie jest przypadkowy. Park przy ul. Kościuszki znajduje się za pomnikiem majora "Ognia" Kurasia. Jest symbolem ludzi wyklętych. Pomnik ten odsłaniał Lech Kaczyński. Na skwerze przy ul. Kościeliskiej, na przeciwko Starego Kościółka znajduje się Drzewo Wolności. Prezydent Ryszard Kaczorowski podczas wizyt w Zakopanem często tam składał kwiaty. On przez całe życie walczył o wolność Polski.

Jutro o godzinie 14 w Urzędzie Miasta rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej. W jej trakcie wykład wygłosi dr Maciej Korkuć, historyk Instytutu Pamięci Narodowej, który zajmuje się badaniami nad partyzantką w Małopolsce.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.