Facebook Google+ Twitter

W jakiego Boga wierzycie?

Bóg, bogowie, bóstwa, anioły itd., to istoty nadprzyrodzone, których istnienie jest cechą większości religii. Bóg to istota będąca przedmiotem kultu religijnego, a katolicy nie wiedzą nawet, w którego Boga wierzą i któremu oddają swą cześć.

Jedną z głównych prawd wiary katolickiej jest zasada mówiąca, że Bóg jest jeden, lecz w trzech Osobach (Trójca Święta - Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty). Tym właśnie znakiem krzyża oraz słowami "W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego" rozpoczynamy każdą modlitwę, uznając te właśnie trzy osoby za Bogów. Chrześcijanie powołując się na Święte Księgi twierdzą, że cały świat powstał z woli Boga-Ojca. W judaizmie jest to Jahwe, a w Islamie Allach, czyli Bóg Jedyny i Najwyższy.

Jedynym i najwyższym Bogiem katolików powinien też być Stwórca, czyli Bóg-Ojciec. "Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli", oraz "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" (Wj 20, 2-3). Tak powinno być, lecz już w Dekalogu wg Katechizmu Kościoła Katolickiego (Wyd. Pallottinum -1994) nie ujęto "Jam jest Pan, Bóg twój", bo i po co, skoro i tak Polski katolik modli się do innych Bogów.

Ile trzeba mieć w sobie megalomanii, aby starać się wybudowanej w mieście (20 tys.) i gminie Świebodzin (27 tys) najwyższą na świecie rzeźbę przedstawiającej Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata oraz ustanowić Go patronem miasta oraz gminy? Jak szybko polscy katolicy zapomnieli o przekazanym ludziom Dekalogu i słowach Boga Ojca; "Nie uczynisz sobie obrazu rytego, ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią", oraz "Nie będziesz się im kłaniał ani służył (...)", (Wj 20, 4-5). Wierni, którzy podchodzą do takiego obelisku jednak mu się kłaniają, modlą się do niego itd. Jeszcze gorzej jest z pomnikami Jana Pawła II, których w Polsce są już setki. Najdziwniejszy pomnik widziałem w pewnej 3-4-tysięcznej wiosce, mającej kiedyś prawa miejskie. Na terenie kościelnym postawiono pomnik Jana Pawła II, a przed obeliskiem wierni urządzili mały ołtarzyk oraz postawili parę klęczników. Nabożnie modlili się przed pomnikiem obeliskiem. Czy papież był bogiem, czy jednak takim jak my wszyscy śmiertelnym człowiekiem?

Jeszcze gorzej, i nie tylko u nas, wyglądają miejsca i obrazy kultu maryjnego. Wystarczy zobaczyć Jasnogórski Cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, aby zobaczyć dzieło pokryte złotymi sukienkami oraz koronami i zastanowić się czy to kult maryjny czy kult złota? Tak samo wygląda to np. w wileńskiej Ostrej Bramie, gdzie nie tylko obraz błyszczy złotem, lecz i figury świętych. Jeżeli do tego patrzymy na dziesiątki złotych darów wotywnych, to czujemy się tak samo jak w dobrze zaopatrzonym sklepie jubilerskim. Aż prosi się, aby zapytać ojców opiekujących się takimi sanktuariami, czy znają słowa z Księgi Wyjścia (Wj 23), gdzie jednym z praw o ołtarzu czytamy; "Nie będziecie sporządzać obok Mnie bożków ze srebra, ani bożków ze złota nie będziecie sobie czynić".

My jednak czcimy takie złote obrazy, oglądamy złotem kapiące szaty kapłanów, ofiarujemy złote dary wotywne. Polacy modlą się do Maryi, Jana Pawła II i innych świętych i proszą, aby za ich pośrednictwem uzyskać łaski Boże. Modlimy się i w kazaniach słuchamy pośredników, tak jakbyśmy nie mogli bez ich udziału modlić się bezpośrednio do Boga. Chcemy obecnie wrócić do źródła, lecz czy wrócimy aż tak daleko, aby ściśle stosować Słowo Boże?

A gdy Kościół wróci do źródeł, to co zrobi ze złotem? Rozda ubogim?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Każda epoka miała, ma i będzie miała swoich Rydzyków, własnych albo zapożyczonych. To oni z pierwotnej niewielkiej sekty stworzyli międzynarodową potężną korporację, zmieniając jej zasady wielokrotnie. Kto zna historię ogólną, niekoniecznie kościoła, to znajdzie tysiące dowodów na to co napisałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uff. odetchnęłam. Panie Leszku.
jako że z tej samej planety, ;) to dodam, że niestety , też zauważam ślepą wiarę w Ojca Dyrektora ks. Rydzyka. I to jest niepokojące bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze jedno. Ponieważ jesteśmy z tej samej planety, to ja też uważam, że; "ujawnianie poczty prywatnej dyskredytuje".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro!

Ja dobrze znam zasady tajemnicy korespondencji, tylko że tutaj, zacytowałem tylko mały fragment ostatniej korespondencji skierowanej bezpośrednio do mnie. To tylko mały fragment z kolejnego już listu.

Tajemnica korespondencji obowiązuje wtenczas, gdy pismo kierowane jest bezpośrednio do mnie, a tutaj występuje już pośrednik, czyli Refakcja Wiadomości 24. Ta wiadomość nie jest więc już tajemnicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Leszku, ale dlaczego cytuje Pan tutaj pocztę prywatną i dlaczego odpowiada na nią jawnie tutaj. ? Cz wie Pan coś o tajemnicy korespondencji prywatnej ?
jak dla mnie rzecz absolutnie niedopuszczalna. Ale ja jestem z innej planety, toteż dla mnie ujawnianie poczty prywatnej dyskredytuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bracie Romanie!

Dziwny zwyczaj Pan wprowadza ewangelizując mnie na mojej prywatnej poczcie. Jakim prawem pisze Pan; "Pozdrawiam serdecznie szanownego Pana w Imieniu Jezusa Chrystusa, niech pokój Boży wypełni Pana serce i Duch święty Pana po prowadzi do królestwa Bożego amen?! Brat Roman w Chrystusie Jezusie Panu naszym. Szczęść Boże.!". Po pierwsze nie jest Pan żadnym bratem, ponieważ ktoś z tak ubogim słownictwem i znajomością Biblii nawet do zakonu się nie nadaje.

Po drugie. Jeżeli już jest Pan tym bratem to powinien Pan znać słowa 1 listu do Koryntian, takie jak;
1. Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili nawet aniołów? (6;3) - więc ja i Pan będziemy tak samo sądzeni.
2. "Mówię to, aby was zawstydzić. Bo czyż nie znajdzie się wśród was ktoś na tyle mądry, by mógł rozstrzygać spory miedzy swymi braćmi?" (6;5),
3. "Tymczasem wy dopuszczacie się niesprawiedliwości i szkody wyrządzacie, i to właśnie braciom" (6;8).

Lecz najcięższe słowa to; "Już samo to jest godne potępienia, że w ogóle zdarzają się wśród was SĄDOWE SPRAWY. Czemuż nie znosicie raczej niesprawiedliwości? Czemuż nie ponosicie raczej szkody?" (6;7).

Więc jak Pan widzi Drogi Panie, nauki Jezusa dotyczyły również braci i jakże aktualne są i obecnie. Tak samo grzeszycie, ale nie ponosicie kary, więc zdaje się wam, że jesteście szczególnie wyróżnieni. Tylko że ta era w Polsce już pomału mija i będziecie sądzeni również przez te same ziemskie sądy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku!

Jakże często politycy stosują zasadę wyrażoną w słowach; "Na stos rzuciliśmy Wasz życia los, Na stos! Na stos!". Celowo zamieniłem słowo nasz na Wasz, ponieważ politycy na ten stos uwielbiają rzucać NASZ życia los, bardzo natomiast dbają o swój ŻYCIOWY LOS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku!

Religię Kościoła prawosławnego i Greko katolickiego, bardzo trudno porównywać, a wierni jednej i drugiej religii są niesłychanie życzliwsi o Rzymskich katolików. Dziwiła mnie tylko czaszka umieszczona pod krzyżem, lecz i to szczegółowo mi wyjaśniono. Nie ma takiego zacietrzewienie i nie zauważyłem wrogości, gdy my żegnaliśmy się na lewo, a oni na prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto!

Rzymski katolicyzm to scentralizowana partia pod przewodnictwem I sekretarza-papieża i biura Politycznego Watykanu. Mamy jeszcze lokalne, czyli narodowe KCyki, a są to Krajowe Episkopaty. Każda msza to około pół godzinne przemówienie z Ambony-Trybuny.

Papież JPII powiedział w Kolobrzegu; "Kiedyś dalecy przodkowie, którzy tutaj żyli nad Bałtykiem, nie znali Boga żywego i prawdziwego. Szukali Go niejako "po omacku" w pierwotnych kultach i ofiarach. A kiedy przyszedł czas, że Słowo Boże znalazło tutaj miejsce, w Kołobrzegu za czasów Bolesława Chrobrego, po niewielu latach pierwszy biskup Reinbern został wygnany - i stare wróciło na kilka jeszcze pokoleń. Dopiero misjonarz-biskup Otto z Bambergu utrwalił chrześcijaństwo nad Bałtykiem i na całym zachodnim Pomorzu". Piękne to słowa papieża, który jakoś zapomniał jacy to "misjonarze" sprowadzeni do Polski w 1226 roku utrwalali chrześcijaństwo i to nie tylko nad Bałtykiem.
Lecz to właśnie tak zakłamana religia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem okazję poznać religię katolicką ale Kościoła Prawosławnego oraz Greko katolickiego. Mówię tu o ludziach którzy te obie religię wyznają. Między religią wywodzącą się od Watykanu a tymi dwoma jest niesamowity rozdźwięk. To niesamowite, że wierzymy w tego samego Boga, tego samego Jezusa, ale wyznawcy według obrządku rzymskokatolickiego nie maja żadnego pojęcia o swojej religii i wierze.

Jak wierzyć w Biblię skoro w 1897 r. - Papież Leon XIII dopisuje "Biblię" do "Indeksu ksiąg zakazanych". Proszę pamiętać o dogmacie mówiącym o nieomylności Papieża. Watykan znosi indeks ksiąg zakazanych dopiero w 1966 r., bo "nie spełnia już zadania i naraża Kościół na ostrą krytykę". Witaj Biblio z powrotem!.

"Patrzcie, co bajka o Jezusie Chrystusie dla nas zrobiła" powiedział Papież Leon X.

Morał z tej bajki płynie taki: Wierzysz to nie myśl, bo gdy zaczynasz myśleć to przestajesz wierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.