Facebook Google+ Twitter

"W Japonii panuje dobry klimat do współpracy z Polską"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 07:59

Radosław Sikorski uważa, że w Japonii istnieje bardzo dobry klimat dla współpracy z Polską.

Przebywający w Tokio szef polskiej dyplomacji, podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że minister spraw zagranicznych Hirofumi Nakasone jest równosześnie przewodniczącym parlamentarnej ligii japońsko-polskiej, a premier Taro Aso odwiedził Polskę w zeszłym roku jako szef japońskiej dyplomacji.

Zdaniem Radosława Sikorskiego Polska może współpracować z Japonią przy odbudowie Afganistanu. Minister przypomniał, że w przyszłości przejmiemy od Amerykanów Prowincjonalny Zespół Odbudowy w Ghazni, a Tokio przeznacza równowartość około 213 mln złotych na programy rozwojowe Afganistanu.

Polski dyplomata podkreślił też dobrą współpracę gospodarczą między Tokio a Warszawą. Przypomniał, że w Polsce działa 250 japońskich firm, które zbudowały dotychczas ponad 60 fabryk. Radosław Sikorski dodał, że nasz kraj chciałby obecnie skorzystać z japońskich technologii w użyciu alternatywnych źródeł energii, aby uniezależnić się od wysokiego zużycia węgla.

Zdaniem ministra, pomocne w takiej współpracy mogą być fundusze pochodzące ze sprzedaży certyfikatów na użycie dwutlenku węgla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.