Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22173 miejsce

W Jarocinie rock nie zginie

Jarociński festiwal muzyki rockowej poprzedził pięciogodzinny koncert w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Plakat reklamujący koncerty "Jarocin come back" / Fot. Hieronim DymalskiKoncert zainaugurował imprezy cykliczne, których celem będzie prezentacja młodych zespołów i przypomnienie dawnych laureatów Wielkopolskich Rytmów Młodych. Jarociński Ośroedk Kultury skupia spore środowisko muzykującej młodzieży, realizującej swoje pasje w różnych gatunkach, począwszy od klasycznej piosenki, poezji śpiewanej, po rock. Ośrodek stale wspiera osiem zespołów i wielu solistów. Część z nich zaprezentowała swoje możliwości na tym koncercie.


Barbara Kutera nowa dyrektor Jarocińskiego Ośrodka Kultury przypomniała że tutaj pod szyldem Wielkopolskie Rytmy Młodych przez dziesięć lat (1970-1979) organizowano przeglądy i koncerty muzyczne, które cieszyły się dużą popularnością. W latach 70. podobne imprezy / Fot. Hieronim Dymalski odbywały się w Chorzowie, Jeleniej Górze, Olsztynie, Płocku, Kaliszu i Szczecinie, jednak tylko Wielkopolskie Rytmy Młodych, przetrwały próbę czasu. Na estradzie pojawili się niegdysiejsi Laureaci WRM, zdobywcy Złotych, Srebrnych i Brązowych Kameleonów, dla których zaczęła się ich przygoda z muzyką, która dla niektórych wykonawców lipcowego koncertu trwa do dzisiaj. Wśród wykonawców były zespoły: Hades z Wolsztyna, Fan Art z Gniezna, Tandeta Blues Band z Krotoszyna, Wóz Harrego z Jarocina i Kasa Chorych (Białystok).

Jeden z nagrodzonych zespołów / Fot. Hieronim DymalskiJeden z organizatorów dziesięciu wydań Wielkopolskich Rytmów Młodych i opisywanego koncertu, Krzysztof Wodniczak postanowił przyznać właśnie w Jarocinie swoje prywatne nagrody statuetki WODNIKA wykonane przez znanego rzeźbiarza Kazimierza Rafalika. Krzysztof Wodniczak od lat wręcza takie statuetki; otrzymali je już Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Halina Zimmermann, zespół wokalny Affabree Continuii, SBB, Wojciech Hoffmann, Wojciech Korda, Grzegorz Kupczyk, Dionizy Piątkowski, Józef Skrzek. Do tego grona w tym roku dołączyli także - Barbara, Bogusław Harendalczyk, Lech Czaban, Jarosław Kowala.
Gratulujemy wyróżnionym.

Sławomir Lechna
redaktor naczelny
Nasz Głos Poznański

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.