Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29939 miejsce

W Jaworznie bilety przeszły do historii

Wraz z 1 czerwca do historii przeszły tradycyjne, papierowe bilety miejskiej komunikacji. Od dziś za przejazd autobusem płacimy tylko u kierowcy bądź za pomocą elektronicznej karty miejskiej, którą przykładamy do specjalnego czytnika.

Takie bilety to już historia... / Fot. Marek IwaniszynTo prawdziwa rewolucja w jaworznickim Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej. Od dziś w kiosku biletów już nie kupimy. Wprowadzona kilka lat temu elektroniczna karta miejska zyskała nową funkcję. Do tej pory była tylko biletem miesięcznym. Teraz jest elektroniczną portmonetką, na którą każdy może załadować dowolną kwotę pieniędzy. Po wejściu do autobusu kartę przykłada się do czytnika, a ten sam pobiera należność.

Z tej "okazji" powstała również nowa taryfa cenowa. Płacąc za pomocą karty zaoszczędzimy. Przykładowy kurs z Jaworzna do Katowic będzie nas kosztował 3 złote (u kierowcy 4 złote). Stracą ci, którzy z karty korzystać nie zamierzają. Najczęściej kupowany przez mieszkańców miasta bilet 10 minutowy za 1,10 zł zdrożeje o 20 groszy. "Ale równocześnie nastąpi rozszerzenie zakresu jego uprawnień na teren całego miasta" - czytamy w uchwale Rady Miejskiej.
Jaworznicka Karta Miejska to już nie tylko bilet miesięczny... / Fot. Marek Iwaniszyn

Z nowego cennika znikną również bilety okresowe trasowane na jedna linię. Tym samym część mieszkańców zapłaci za bilety miesięczne więcej! - Dla mnie to jakieś nieporozumienie, bo dotychczas płaciłem za bilet 70 zł, a teraz będzie mnie to kosztować 86 zł, wzrost jakby nie patrzeć o 23 proc. Trochę dużo jak za tą samą usługę - powiedział nam Krzysiek, jeden z pasażerów miejskiej komunikacji, dojeżdżający codziennie z Jaworzna do Katowic.

- To nie jest zabawka, bajer, którym można się chwalić. To potężne narzędzie wspomagające zarządzanie komunikacja miejską. Stosowana jest w wielu krajach na świecie, dając olbrzymie korzyści. Oczywiście ważny jest też czynnik biznesowy - mówił na piątkowej konferencji prasowej Zbigniew Nosal, prezes jaworznickiego PKM-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.