182214 miejsce

W jedynym meczu Orange Ekstraklasy Widzew pokonał Lecha 3-2

Po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu w Łodzi, Widzew pokonał kandydata do fotela mistrza kraju poznańskiego Lecha 3-2.

Widzew/ FOT. Paweł WężykŁódzki Widzew nie mógł zacząć lepiej. Szybko strzelona bramka, bo już w trzeciej minucie ustawiła mecz. Lech musiał zaatakować co szybko wykorzystali gospodarze i po 20 minutach było już 2-0. Były trener Widzewa, obecnie prowadzący Lech Franciszek Smuda znany jest z tego, że jego piłkarze grają do końca. I tak było również dzisiaj. Kontaktową bramkę strzelił Quinteros, a 10 min. później wyrównał Reiss. Walka trwała do ostatniego gwizdka arbitra, ale zwycięzcą został Widzew, a bohaterem meczu Sokalski, który trzecią bramkę dla swojej drużyny zdobył w 81 min. meczu.

Widzew Łódź - Lech Poznań 3:2 (2:0)
Bramki: Bartłomiej Konieczny (3 min.), Stefano Napoleoni (22 min.), Krzysztof Sokalski (81 min.) - Henry Quinteros (63 min.), Piotr Reiss (74 min.).
Żółte kartki: Robert Kłos, Piotr Kuklis, Adrian Budka, Bartosz Fabiniak - Rafał Murawski.
Sędziował: Artur Szydłowski (Kraków).