Facebook Google+ Twitter

W Jemenie zginęło kilku liderów Al-Kaidy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-15 16:04

Militarny szef tamtejszej organizacji terrorystycznej Qassem al-Rimi został zabity w nalocie sił wojskowych. W ataku zginęło też 5 innych osób - w tym trzech wysokiej rangi członków Al-Kaidy. Dwóch pozostałych przy życiu bojowników uciekło.

Wcześniej zlikwidowano też domniemanego szefa całej siatki terrorystycznej w Jemenie. Abdullah Mehdar miał ponieść śmierć w wymianie ognia z siłami bezpieczeństwa. Podczas wojskowej operacji zatrzymano też czterech innych członków Al-Kaidy.

Mehdar został zastrzelony podczas szturmu sił bezpieczeństwa na dom, w którym się ukrywał. W budynku znajdowało się około 20 islamskich bojowników. Dużej części z nich udało się zbiec. Zginął również jeden z przedstawicieli sił bezpieczeństwa.

Jemeńska grupa Al-Kaidy znalazła się ostatnio w centrum uwagi. Tamtejsza siatka przyznała się bowiem do zorganizowania pod koniec grudnia zeszłego roku nieudanego zamachu bombowego na samolot pasażerski, który zmierzał do Detroit.

Prezydent USA Barack Obama zapewnił jednak, że nie planuje wysyłania amerykańskich żołnierzy do Jemenu, czy Somalii, gdzie grupy islamskich bojowników rosną w siłę.

Analitycy twierdzą, że Al-Kaida przenosi część swoich sił do Jemenu, gdyż jest ostro naciskana przez siły międzynarodowe w Afganistanie, Pakistanie i Arabii Saudyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.