Facebook Google+ Twitter

W jeziorze Hańcza odnaleziono ciało nurka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-22 17:56

Odnaleziono ciało nurka Adama L., który utonął w sobotę w jeziorze Hańcza. Strażacy odnaleźli ciało dzięki wykorzystaniu podwodnego robota z kamerą, z którym pracowali od wczoraj.

Do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym popołudniem. Dwaj dwudziestoparoletni mieszkańcy okolic Warszawy wypłynęli ponurkować na jeziorze Hańcza. Obaj kurs nurkowy ukończyli w tym roku. Policja, która przesłuchała świadków ujawnia tylko, że jeden z nurków zasygnalizował kłopoty ze sprzętem. Nie ujawnia jednak który.

Jeden z nurków wynurzył się awaryjnie. Kiedy zobaczył, że obok nie ma kolegi, zaalarmował innych
znajdujących się na jeziorze nurków. Rozpoczęły się poszukiwania zaginionego. Po dwóch
godzinach powiadomili strażaków i policjantów.

Strażacy z Suwałk i Augustowa w sobotę i niedzielę przeszukali okolice miejsca zdarzenia - używając do poszukiwań na głębokości od 20 do 40 metrów specjalnego sprzętu - podwodnego robota z sonarem i kamerami.

Jednak dopiero trzeciego dnia, kiedy strażacy zeszli z robotem głębiej, znaleźli ciało Adama L. Znajdowało się na 41 metrach głębokości w odległości kilkudziesięciu metrów od wschodniego brzegu jeziora Hańcza. Suwalska policja wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny. Zbadany zostanie też sprzęt, którego używał Adam L.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.