Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10374 miejsce

W kajdanach na operację raka jelita grubego? Rafał Pietrzak ma raka!

Betty Dudzik, która jest pełnomocnikiem Rafała Pietrzaka oskarżonego o molestowanie seksualne swojej pasierbicy, pragnie za pośrednictwem serwisu Wiadomości24.pl wyjaśnić przekłamania i nieścisłości zawarte w przekazie informacyjno-medialnym.

Betty Dudzik, która jest jedyną osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat Rafała Pietrzaka, za pośrednictwem naszego serwisu wyjaśnia pewne nieprawdziwe i nieścisłe informacje, które ukazały się w prasie. Oto one:

"Jako pełnomocnik Rafała Pietrzaka poczuwam się do moralnego obowiązku wyjaśnienia pewnych nieścisłości zawartych w medialnym przekazie informacyjnym z 3 lutego 2011 roku. Pojawiły się one po wypowiedzi ministra sprawiedliwości dotyczącej planów złożenia ponownego wniosku o przekazanie Rafała Pietrzaka do Polski w celu dalszego wykonywania przez niego orzeczonej kary.

Czytaj też: Kto prowadzi sprawę Rafała Pietrzaka? Wywiad z Magdą Kalkowską

Są trzy sposoby na uwolnienie Rafała. Pierwszy z nich to pomyślny wynik sprawy apelacyjnej i uniewinnienie go z zarzutów.

Drugim sposobem jest przekazanie Rafała do polskiego więzienia do polskiego więzienia, celem odbycia reszty kary w ojczyźnie.

Trzeci zaś, to skorzystanie z dobrodziejstwa warunkowego przedterminowego zwolnienia Rafała.
Żadna z tych dróg nie jest łatwa do osiągnięcia. Uważam jednak, że po to są one, aby z nich korzystać. Trzeba próbować każdej szansy na uwolnienie Rafała.

W 1998 roku reprezentujący Rafała obrońca odwołał się od tej decyzji. Sad przychylił się do Jego odwołania i przyznał Mu prawo do ponownego złożenia apelacji. Jednak przez 8 lat władze stanu Teksas zarzucały Rafałowi, iż Jego apelacja nie była złożona w terminie.

Nonsens - ale rzeczywisty! Dopiero i na szczęście Sąd Najwyższy USA 21 stycznia 2009 roku przyznał Rafałowi prawo do rewizji procesu.

Obecnie oczekujemy na rozprawę apelacyjną i mamy nadzieję na korzystny wynik -
oczyszczenie z zarzutów. Być może sąd apelacyjny uchyli sprawę do ponownego rozpoznania, wówczas nastąpi powtórka procesu w pierwszej instancji. Także i w tej sytuacji będziemy mieli szanse na uczciwy proces.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

DLA MNIE ,TO CO WYCZYNIA AMERYKANSKI WYMIAR PSEUDOSPRAWIEDLIWOSCI TO SWIADECTWO ISTNIENIA PANSTWA CZYSTO NIEZORGANIZOWANEGO .WRZUCMY KARTECZKI Z LICZBAMI I NAPRZOD.KPINA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem Basiu;-)
Bądz cierpliwa;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia
  • Basia
  • 02.09.2012 03:17

Beatko wiesz ze ja calym sercem bylam i bede przy Rafale..
RAFAL JEZELI BEDZIESZ CZTAL MOJ KOMENTARZ ODEZWIJ SIE .
przez kontakt Beaty ,,

ciesze sie z jestes W Polsce i czekam na ciebie

Przyjaciolka

Komentarz został ukrytyrozwiń
M.Kalkowska
  • M.Kalkowska
  • 01.06.2011 19:27

Czytamy " Sad Najwyższy USA w dniu 21 stycznia 2009 roku przyznał Rafałowi prawo do rewizji procesu.
Obecnie oczekujemy na rozprawę apelacyjna.
Być może sad apelacyjny uchyli sprawę do ponownego rozpoznania-wówczas nastąpi powtórka procesu w pierwszej instancji"

O jaka apelacje tutaj chodzi ??? Przeciez apelacja byla 11 Wrzesnia w roku 2002.


Po pieciu latach sad w Dallas Fifth of Appelas District of Texas nagle sie obudzil i przyznal Rafalowi prawo do utraconej nie z winy oskarzonego apelacji. . Apelacje pod piecza adwokata L. Brown bedzie prowadzil adwokat wyznaczony przez sad Lorin Subar, ktory zostaje adwokatem z urzedu oplacanym przez stan Texas.

11 Wrzesnia 2002 roku w Fifth Court Of Collin County w Dallas odbyl sie dalszy ciag apelacji tak zwany Oral Argument / dodatkowa argumentacja ustna, ktora przd trzema sedziami bronil adwokat Lorin Subar. Obrone ta obserwowal adwokat Lawrence Brown a takze konsul Jerzy Walewski z konsulatu w Los Angeles z Californi.
23 Stycznia 2003 roku ukazuje sie odpowiedz sadu In The Court of Appeals Fifth District of Texas at Dallas - Rafa Pietrzak przegral apelacje.

Ile razy mozna placic adwokatom za to samo ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwa banku: PNC BANK
Nazwa konta: WOLNOSC DLA RAFALA
Nr konta 4611760306
SWIFT PNCCUS33

To nowe konto Rafała Pietrzaka. Niestety nie znam dalszych losów bohatera materiału.

Nie wiem, czy operacja się odbyła i jaki jest stan zdrowia. Betty jest pełnomocnikiem, ale nie udzielono mi informacji na ten temat. Jeśli będę miała informacje od pełnomocnika- zapewniam, że dam Państwu znać.

Jedno jest pewne- Rafał Pietrzak jest chory. Ma raka i prosi o pomoc w imieniu pełnomocnika- Betty Dudzik.

Kolego- kilka słów do Ciebie. Jeśli jesteś kolegą to może się przedstaw? Chętnie poznam znajomego Rafała. Dla zaspokojenia Twojej ciekawości odpowiem: nie nie jest to małżeństwo. Kliknij w google- pełnomocnik- i masz problem z głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolega
  • kolega
  • 01.04.2011 15:21

Czy oni sa para czy malzenstwem? Raficzku, Bettusiu....co to jest ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej buja w obłokach

Komentarz został ukrytyrozwiń
info od J.Ch
  • info od J.Ch
  • 16.03.2011 12:27

Minister Sprawiedliwosci RP wybiera sie do USA w sprawie ekstradycji z USA do Polski Edwarda Mazura. W tej informacji bylo rowniez napisane, ze upomni sie o Rafala Pietrzaka. Minister nie ma zadnej szansy aby uzyskac ekstradycje Edwarda Mazura. USA nie wydaje swoich obywateli, a szczegolnie powiazanych ze sluzbami specjalnymi. To tylko gra na pokaz w Polsce, ze cokolwiek sie robi w sprawie zamordowania gen. Papaly. Prosze sprawdzic czy rzeczywiscie ten minister zapytal o Rafala Pietrzaka czy tez dalej buja w oblokach w sprawie Mazura, ktora tylko osmiesza polski wymiar sprawiedliwosci w USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roxana
  • Roxana
  • 16.03.2011 11:21

Te listy są straszne i takie nie ludzkie!! Szkoda że nasze więzienia nie stosują takich metod może nie mielibyśmy tyle napadów ale jemu musimy pomóc!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.