Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6497 miejsce

W kajdanach na operację raka jelita grubego? Rafał Pietrzak ma raka!

Betty Dudzik, która jest pełnomocnikiem Rafała Pietrzaka oskarżonego o molestowanie seksualne swojej pasierbicy, pragnie za pośrednictwem serwisu Wiadomości24.pl wyjaśnić przekłamania i nieścisłości zawarte w przekazie informacyjno-medialnym.

Betty Dudzik, która jest jedyną osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat Rafała Pietrzaka, za pośrednictwem naszego serwisu wyjaśnia pewne nieprawdziwe i nieścisłe informacje, które ukazały się w prasie. Oto one:

"Jako pełnomocnik Rafała Pietrzaka poczuwam się do moralnego obowiązku wyjaśnienia pewnych nieścisłości zawartych w medialnym przekazie informacyjnym z 3 lutego 2011 roku. Pojawiły się one po wypowiedzi ministra sprawiedliwości dotyczącej planów złożenia ponownego wniosku o przekazanie Rafała Pietrzaka do Polski w celu dalszego wykonywania przez niego orzeczonej kary.

Czytaj też: Kto prowadzi sprawę Rafała Pietrzaka? Wywiad z Magdą Kalkowską

Są trzy sposoby na uwolnienie Rafała. Pierwszy z nich to pomyślny wynik sprawy apelacyjnej i uniewinnienie go z zarzutów.

Drugim sposobem jest przekazanie Rafała do polskiego więzienia do polskiego więzienia, celem odbycia reszty kary w ojczyźnie.

Trzeci zaś, to skorzystanie z dobrodziejstwa warunkowego przedterminowego zwolnienia Rafała.
Żadna z tych dróg nie jest łatwa do osiągnięcia. Uważam jednak, że po to są one, aby z nich korzystać. Trzeba próbować każdej szansy na uwolnienie Rafała.

W 1998 roku reprezentujący Rafała obrońca odwołał się od tej decyzji. Sad przychylił się do Jego odwołania i przyznał Mu prawo do ponownego złożenia apelacji. Jednak przez 8 lat władze stanu Teksas zarzucały Rafałowi, iż Jego apelacja nie była złożona w terminie.

Nonsens - ale rzeczywisty! Dopiero i na szczęście Sąd Najwyższy USA 21 stycznia 2009 roku przyznał Rafałowi prawo do rewizji procesu.

Obecnie oczekujemy na rozprawę apelacyjną i mamy nadzieję na korzystny wynik -
oczyszczenie z zarzutów. Być może sąd apelacyjny uchyli sprawę do ponownego rozpoznania, wówczas nastąpi powtórka procesu w pierwszej instancji. Także i w tej sytuacji będziemy mieli szanse na uczciwy proces.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

DLA MNIE ,TO CO WYCZYNIA AMERYKANSKI WYMIAR PSEUDOSPRAWIEDLIWOSCI TO SWIADECTWO ISTNIENIA PANSTWA CZYSTO NIEZORGANIZOWANEGO .WRZUCMY KARTECZKI Z LICZBAMI I NAPRZOD.KPINA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiem Basiu;-)
Bądz cierpliwa;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Basia
  • Basia
  • 02.09.2012 03:17

Beatko wiesz ze ja calym sercem bylam i bede przy Rafale..
RAFAL JEZELI BEDZIESZ CZTAL MOJ KOMENTARZ ODEZWIJ SIE .
przez kontakt Beaty ,,

ciesze sie z jestes W Polsce i czekam na ciebie

Przyjaciolka

Komentarz został ukrytyrozwiń
M.Kalkowska
  • M.Kalkowska
  • 01.06.2011 19:27

Czytamy " Sad Najwyższy USA w dniu 21 stycznia 2009 roku przyznał Rafałowi prawo do rewizji procesu.
Obecnie oczekujemy na rozprawę apelacyjna.
Być może sad apelacyjny uchyli sprawę do ponownego rozpoznania-wówczas nastąpi powtórka procesu w pierwszej instancji"

O jaka apelacje tutaj chodzi ??? Przeciez apelacja byla 11 Wrzesnia w roku 2002.


Po pieciu latach sad w Dallas Fifth of Appelas District of Texas nagle sie obudzil i przyznal Rafalowi prawo do utraconej nie z winy oskarzonego apelacji. . Apelacje pod piecza adwokata L. Brown bedzie prowadzil adwokat wyznaczony przez sad Lorin Subar, ktory zostaje adwokatem z urzedu oplacanym przez stan Texas.

11 Wrzesnia 2002 roku w Fifth Court Of Collin County w Dallas odbyl sie dalszy ciag apelacji tak zwany Oral Argument / dodatkowa argumentacja ustna, ktora przd trzema sedziami bronil adwokat Lorin Subar. Obrone ta obserwowal adwokat Lawrence Brown a takze konsul Jerzy Walewski z konsulatu w Los Angeles z Californi.
23 Stycznia 2003 roku ukazuje sie odpowiedz sadu In The Court of Appeals Fifth District of Texas at Dallas - Rafa Pietrzak przegral apelacje.

Ile razy mozna placic adwokatom za to samo ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwa banku: PNC BANK
Nazwa konta: WOLNOSC DLA RAFALA
Nr konta 4611760306
SWIFT PNCCUS33

To nowe konto Rafała Pietrzaka. Niestety nie znam dalszych losów bohatera materiału.

Nie wiem, czy operacja się odbyła i jaki jest stan zdrowia. Betty jest pełnomocnikiem, ale nie udzielono mi informacji na ten temat. Jeśli będę miała informacje od pełnomocnika- zapewniam, że dam Państwu znać.

Jedno jest pewne- Rafał Pietrzak jest chory. Ma raka i prosi o pomoc w imieniu pełnomocnika- Betty Dudzik.

Kolego- kilka słów do Ciebie. Jeśli jesteś kolegą to może się przedstaw? Chętnie poznam znajomego Rafała. Dla zaspokojenia Twojej ciekawości odpowiem: nie nie jest to małżeństwo. Kliknij w google- pełnomocnik- i masz problem z głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolega
  • kolega
  • 01.04.2011 15:21

Czy oni sa para czy malzenstwem? Raficzku, Bettusiu....co to jest ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej buja w obłokach

Komentarz został ukrytyrozwiń
info od J.Ch
  • info od J.Ch
  • 16.03.2011 12:27

Minister Sprawiedliwosci RP wybiera sie do USA w sprawie ekstradycji z USA do Polski Edwarda Mazura. W tej informacji bylo rowniez napisane, ze upomni sie o Rafala Pietrzaka. Minister nie ma zadnej szansy aby uzyskac ekstradycje Edwarda Mazura. USA nie wydaje swoich obywateli, a szczegolnie powiazanych ze sluzbami specjalnymi. To tylko gra na pokaz w Polsce, ze cokolwiek sie robi w sprawie zamordowania gen. Papaly. Prosze sprawdzic czy rzeczywiscie ten minister zapytal o Rafala Pietrzaka czy tez dalej buja w oblokach w sprawie Mazura, ktora tylko osmiesza polski wymiar sprawiedliwosci w USA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roxana
  • Roxana
  • 16.03.2011 11:21

Te listy są straszne i takie nie ludzkie!! Szkoda że nasze więzienia nie stosują takich metod może nie mielibyśmy tyle napadów ale jemu musimy pomóc!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.