Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12732 miejsce

W Kajetanach powstało Światowe Centrum Słuchu. Zobacz zdjęcia

Polska służba zdrowia w powszechnej ocenie pacjentów nie ma najlepszych opinii. Ale polscy specjaliści medycyny od dawna mają najwyższe osiągnięcia naukowe w świecie. W Kajetanach pod Warszawą otwarto właśnie Światowe Centrum Słuchu.

 / Fot. Andrzej Hrechorowicz, PAPW uroczystości otwarcia Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach pod Warszawą wziął udział premier Donald Tusk. Zachwycony tym, co zobaczył i czego dowiedział się na miejscu, powiedział, że "każdy, kto w Polsce słyszał o Kajetanach, wie, że to symbol najwyższej jakości sprzętu, procedur medycznych oraz zatrudnionych tu ludzi, którzy włożyli w to miejsce swój talent oraz całe swoje serce".

pomysłodawcy i założyciela Centrum Słuchu, prof. Henryka Skarżyńskiego / Fot. Andrzej Hrechorowicz, PAPWedług pomysłodawcy i założyciela Centrum Słuchu, prof. Henryka Skarżyńskiego, "każdego z nas dotknie kiedyś pogorszenie słuchu, ale prawie każdemu można pomóc, żeby lepiej słyszał" – czytamy w rp.pl. Profesor poinformował, że koszt budowy tego światowego centrum wyniósł 123 mln zł, z czego 70 proc. pieniędzy pochodziło ze środków unijnych.

Zdaniem prof. Skarżyńskiego, jest to pierwsza tego typu placówka w świecie i o znaczeniu międzynarodowym. "Będzie zarówno nowoczesnym szpitalem, świadczącym usługi medyczne na najwyższym światowym poziomie, jak i centrum naukowo-szkoleniowym" - podkreślił prof. Skarżyński w rozmowie z dziennikarzami.  / Fot. A. Hrechorowicz, PAP

Zaczątkiem Światowego Centrum Słuchu (World Hearing Center - WHC) był resortowy Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, który uruchomiono w 1996 roku w Warszawie. W siedem lat później (2003 r.), w nowej siedzibie w Kajetanach, powstało przy tym instytucie Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy.

 / Fot. Andrzej Hrechorowicz, PAPŚwiatowe Centrum Słuchu – informuje "Rzeczpospolita" - wyposażone jest w unikatową aparaturę medyczną, z ogromnym zapleczem dydaktycznym, naukowym i wdrożeniowym, które umożliwia szkolenie specjalistów z całego świata, w zakresie kilku obszarów i działów medycyny, inżynierii klinicznej, fizyki, akustyki, biocybernetyki oraz logopedii.

 / Fot. Andrzej Hrechorowicz, PAPProf. Henryk Skarżyński, zasłużony w badaniach i leczeniu głuchoty, 20 lat temu, jako pierwszy specjalista w Polsce opracował i wdrożył leczenie całkowitej głuchoty za pomocą implantów ślimakowych. A w sześć lat później wszczepił implanty do pnia mózgu osobom ze zmianami nowotworowymi i całkowitą głuchotą. I jako pierwszy tego rodzaju specjalista w świecie przeprowadził z powodzeniem obustronne wszczepienia implantu do pnia mózgu.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie, wyłącznie zdjęcia. Dodane w dodatku przez redakcję, która ma do tego prawo :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
4630
  • 4630
  • 11.05.2012 14:28

materiały i foty PAP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.