Facebook Google+ Twitter

W Kalifornii pary homoseksualne mogą zawierać małżeństwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-17 07:37

Amerykański stan Kalifornia rozpoczął udzielanie ślubów parom homoseksualnym. Wczoraj akty małżeństwa otrzymało tam kilkadziesiąt lesbijek i gejów. W kolejce czekają już tysiące.

Ślub pierwszej pary homoseksualnej odbył się w San Francisco. W związek wstąpiły tam 84-letnia Phylis Lyon i 87-letnia Del Martin, które żyją ze sobą od ponad 50 lat. Starsza z nich brała udział w ceremonii siedząc na wózku inwalidzkim. Kiedy burmistrz ogłosił Lyon i Martin "małżonkami na całe życie", kobiety pocałowały się, a zaproszeni goście nagrodzili je gromkimi brawami.

Wczoraj niektóre gminy Kalifornii przedłużyły godziny pracy, by udzielić pierwszych ślubów parom homoseksualnym. Od dziś akty małżeństwa gejom i lesbijkom będą wydawane w całym stanie. W samym San Francisco na liście oczekujących jest już 600 par homoseksualnych. Łącznie może być ich nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Legalizacja małżeństw gejów i lesbijek w Kalifornii to wynik decyzji Sądu Najwyższego tego stanu. Uznał on, że odmawianie parom homoseksualnym prawa do ślubu to przejaw dyskryminacji. Poza Kalifornią, małżeństwa homoseksualne są legalne także w Massachussets.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.