Facebook Google+ Twitter

W Kamieniu Pomorskim powstał nieprawdziwy spot wyborczy.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-07 20:04

Matt (Mateusz) Olech – wideobloger pochodzący z Kamienia Pomorskiego (90 tysięcy subskrybcji) - postanowił wkręcić widzów swojego wideobloga podając informację, iż startuje w wyborach. Wyszedł nawet spot wyboczy kandydata!

"Na początku myśl, iż jest to na pewno jakiś żart. Następnego dnia - niedowierzanie, ponieważ Matt publikuje zdjęcia deklaracji członkowskiej. Już nie wiadomo, czy jest to na niby, czy prawda." - tak całą sprawę komentuje jeden z Internautów. Dodatkowo oliwy do ognia dolał Marcin Majzner (prezes spółki Cupsell.pl) kwitując całą sprawę następująco: "Serio? YouTuberzy zakładają partię PPY i kandydują, przy czym mają szanse bo widz=głos". Do konwersacji włączył się m.in. Wardęga: "Jeśli ktoś ma w pełni myślącą głowę i widzi, że po BigBrotherze do sejmu dostali się Florek i Dzięciął, każdy znany sportowiec na pstryknięcie palców zasiadał na ławach... to sam sobie może wydedukować jak "wielki" byłby to dla mnie wysiłek bym wygrał wybory w swoim okręgu , ale bez obaw... dopiero za kilka lat""

Link do dyskusji: link

W gruncie rzeczy żart przerodził się w merytoryczną dyskusję. YouTuberów w Polsce ogląda coraz więcej osób, w przypadku kanału Matta Olecha jest to niespełna 90 tysięcy Polaków, z których 46% ukończyło 18 rok życia.

"Powstanie partii politycznej jest oczywiście żartem z mojej strony - choć nie ukrywam - nie wiedziałem, ze wywoła on taką dyskusję. Pierwszego dnia po opublikowaniu informacji mój telefon nie cichł przez długi okres - wszyscy dopytywali - czy to prawda? Zdarzali się też tacy, co chcieli otrzymać deklarację człokowską... W rzeczywistości akcja była wstępem do promocji nowej parodii (tym razem spotu wyborczego), która powstała w moim rodzinnym mieście – Kamieniu Pomorskim." - mówi Matt Olech, twórca wideobloga.


(Matt Olech)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.