Facebook Google+ Twitter

W Kapsztadzie ostro pracują przed mundialem

W Kapsztadzie, jednym z miast-gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata 2010, przygotowania do imprezy idą pełną parą. 14 grudnia oddany do użytku zostanie stadion, na którym rozgrywane będą mecze.

Kapsztad / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Cape_Town_N2.jpg&filetimestamp=20071229234436Przez najbliższe 30 lat obiekt będzie zarządzany wspólnie przez południowoafrykańską firmę SAIL oraz francuską Stade de France. Miasto będzie miało swój udział w zyskach z użytkowania stadionu.

Według Pietera Cronjé, odpowiedzialnego za miejską politykę komunikacji społecznej, do RPA na czas mistrzostw zjedzie 450.000 przybyszów. 4/5 z nich odwiedzi Kapsztad. Jego zdaniem to duża szansa dla miasta. - Jeśli odwiedzającym spodoba się tutaj, wrócą do nas. Może udać się także przyciągnąć zagraniczne inwestycje - mówi.

4 grudnia w Kapsztadzie odbędzie się losowanie. Na grupy podzielone zostaną drużyny, które awansują do turnieju. Transmisję z tego wydarzenia, wedle organizatorów, oglądać będzie 130 milionów ludzi. Mieszkańcy miasta będą mogli oglądać wydarzenie na specjalnie przygotowanym telebimie przy Long Street.

W trakcie trwania sportowej imprezy fani piłki nożnej, którym nie uda dostać się na stadion będą mogli oglądać mecze MŚ 2010 (rozgrywane w Kapsztadzie), w tym półfinały i finał, w specjalnie przyszykowanym miasteczku kibica, a specjalne autobusy będą dowozić fanów piłki nożnej z lotniska na stadion.

Przygotowanie miasta do piłkarskiej imprezy było ogromny przedsięwzięciem organizacyjnym, w którym siły połączyć musiały władze miasta oraz prywatne firmy. Poza budową stadionu konieczna była modernizacja linii komunikacyjnych, a także rozbudowa sieci hoteli.

Afryka jest gospodarzem mistrzostw świata po raz pierwszy w historii tego turnieju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.