Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26210 miejsce

W Karbiu radość na szkolnych jasełkach, mimo górniczej tragedii

W czwartek 22 grudnia miałem przyjemność brać udział w szkolnych jasełkach w Szkole Podstawowej nr 21 w Bytomiu - Karbiu. Zaproszenie od dyrektor szkoły Beaty Duraj oraz nauczycielki muzyki, Aleksandry Hyli, pozwoliło mi na udział w śląskiej inscenizacji Bożego Narodzenia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr21 im. Józefa Lompy w Bytomiu-Karbiu / Fot. Piotr A.JeleńByłem ciekaw, jak dziatwa daje sobie radę w szkole po tragedii tego lata, jaka spotkała sporą jej część. Na skutek szkód górniczych na osiedlu w którym zamieszkiwało około 50 uczniów i rodzicó, budynki tak się zaczęły rozpadać, że tylko wysiedlenia mieszkańców mogły uchronić ich przed nieszczęściem.

Zainteresowanych odsyłam m.in. do materiałów ukazujących stan budynków ulic Pocztowej i Technicznej w dzielnicy Karb.

Zanim jednak znalazłem się wraz z pozostałymi uczniami, nauczycielami i rodzicami na widowni szkolnego przedstawienia, słów parę zamieniłem z Beatą Duraj, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu-Karbiu.
- Do naszej szkoły uczęszcza ponad trzystu uczniów, z czego prawie pięćdziesiąt to uczniowie z rodzin, które zostały wysiedlone z zagrożonego osiedla - wyjaśnia dyrektor, Beta Duraj. Uczniowie ci mieszkają na terenie całego Bytomia, w związku z czym należało dzieciom zapewnić dojazd do szkoły i powrót do domu, z czego my, jako szkoła, się wywiązujemy - dodaje pani dyrektor.

- O Karbiu mówi się, że to trudna dzielnica, w której spora grupa dorosłych nie Pani "od muzyki" Aleksandra Hyla, kierownik artystyczny zespołu Skarb, autorka tekstu i muzyki do Kolędy Bytomskiej / Fot. Piotr A.Jeleńposiada stałego zatrudnienia, co się wiąże z kłopotami finansowymi. Nie oznacza to, że nasza szkoła jest gorsza od innych bytomskich placówek - mówi dyrektor Duraj. - Powiem więcej, że jesteśmy jedną z najlepszych szkół w Bytomiu, poprzez osiągnięcia w sporcie, konkursach, olimpiadach - kontynuuje pani dyrektor. Istotnie wchodząc do szkoły, możemy zauważyć, że ściany holu zdobi ogromna liczba pucharów i medali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pani Aleksandra Hyla jest w gronie jedenastu kandydatów do tytułu "Człowiek Bytomia 2011 Roku". Gratuluję.link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.