43895 miejsce

W Karczewie odbyły się zawody Northtec Zimą

Northtec Zimą wystartował 6 lutego w Karczewie. Na starcie stanęło 336 zawodników i 66 zespołów. Najszybciej maraton ukończył Radosław Rekawek (Kross Racing Team) oraz Anna Klimczuk. Najszybszą drużyną był Świat Rowerów Racing Team z Wołomina.

Ewa Duda-Świat Rowerów Racing Team 1 lok K-3 3 lok.Open / Fot. Moćko BeataNorthtec Zimą wystartował w Karczewie. Na starcie stanęło 336 zawodników i 66 zespołów. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach: Mega (35 km), Fit (18 km) i Hobby (6 km). Pogoda dopisała - nie padało, a w lesie były do pokonania pojedyncze kałuże i rzeczki.

Po południu udekorowano najlepszych w poszczególnych kategoriach. Oczywiście nie zabrakło tomboli, w której był rower. Po pierwszej edycji, w klasyfikacji generalnej cyklu Northtec MTB Zimą prowadzi Świat Rowerów Racing Team. Na głównym dystansie Mega, z przewagą jednej sekundy, zwycięzcą został Radosław Rękawek z Kross Racing Team przed Adrianem Jusińskim z BSA Pro Tour. Trzeci na tym dystansie był Marek Stram z Gerappa. Na dystansie Fit, niepokonany okazał się Maciej Zielonka z Naftokoru, Kamil Zawistowski z Wołomina i Krzysztof Śliwka.

Zawodnik Family Active. Zwycięzca głównej nagrody. / Fot. Moćko BeataNie zabrakło Pań, które tym razem miały do wyboru klasyfikację na dystansie Mega oraz Fit. Na dłuższym etapie, pierwsze miejsce zajęła Anna Klimczuk z CX80-Pietrzak-Tomet-Team, na dystansie Fit, Magda Kudrawiec z MTB Ełk Prostki.

Wśród zawodników na dystansie Hobby, jako pierwsi przekroczyli metę Antonia Białek i Kacper Macieja. W zawodach wzięło udział 18 rodzin. Drugi etap cyklu Northtec MTB Zimą odbędzie się 6 marca w Józefowie. Finał i trzeci etap 20 marca w Mrozach.