Facebook Google+ Twitter

W Katarzyny, Jana i Krystyny uważaj na drogówkę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-17 14:08

Policja zapowiada "imieninowe kontrole trzeźwości". Ozancza to, że podczas popularnych w Polsce imienin na drogach pojawi się więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać zarówno trzeźwość kierowców wieczorem, jak i następnego dnia rano, kiedy nie wszyscy kierowcy zdążyli wytrzeźwieć po wieczornej zabawie.

Inspektor Marek Fidos z Biura Ruchu Drogowego KGP podkreśla, że są w kalendarzu daty, kiedy policja będzie przeprowadzać więcej kontroli trzeźwości. Zaznacza, że policja nie ma specjalnego kalendarza kontroli trzeźwości. Dodał jednak, że są w Polsce imiona, które nosi wiele osób i to weźmie pod uwagę policja.

W skuteczności badania kierowców ma pomóc nowy sprzęt. Policjanci w całym kraju mają już 150 nowoczesnych alkomatów, które w sposób bezdotykowy szybko sprawdzają alkohol w wydychanym powietrzu.

Aspirant Jacek Liszczak z Komendy Głównej Policji tłumaczy, że nowe urządzenie jedynie wstępnie ocenia, czy kierowca nie spożywał alkoholu. Jeśli wynik będzie pozytywny jego trzeźwość będzie badana tradycyjnym alkomatem. Pozwoli to policji na przeprowadzenie większej ilości szybkich kontroli, a dla kierowców badanie będzie mniej uciążliwe.

W zeszłym roku policja przeprowadziła około 2 miliony badań trzeźwości i zatrzymała ponad 173 tysiące pijanych kierujących. Pijani kierowcy spowodowali w zeszłym roku ponad 4100 wypadków. Zginęło w nich 466 osób, a rannych zostało ponad 5 tysięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na drogówkę? Trzeba uważać na siebie żeby nie jechać po zakrapianej imprezie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.