Facebook Google+ Twitter

W Katowicach będą debatować o małym i średnim biznesie

W poniedziałek, 24 września w Katowicach rozpoczyna się II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W stolicy Górnego Śląska o przyszłości biznesu w dobie kryzysu, będą debatować ludzie polityki, biznesu i zaniepokojeni o swoje firmy przedsiębiorcy.

Logo II Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw / Fot. Materiały organizatorówPonad 60 paneli dyskusyjnych, więcej niż 250 prelegentów z Polski i zagranicy, około 3 tysięcy uczestników nie tylko znad Wisły - tak w skrócie przedstawia się II Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jego ideą jest podkreślenia roli biznesów spoza klimatu wielkich korporacji, które stanowią o sile gospodarek rynkowych. W tym roku poza dyskusjami, nie zabraknie ważnej dla lokalnych przedsiębiorców uchwały, w której zwracają się oni ze specjalnym apelem do posłów. Dokładniej chodzi o przyspieszenie prac przy ustawie o samorządzie gospodarczym, która ich zdaniem ułatwi funkcjonowanie małym i średnim firmom i będzie sprzyjać powstawaniu nowych. Jako członek Unii Europejskiej Polska musi dołączyć do beneficjentów funkcjonowania samorządu gospodarczego jak najszybciej - czytamy we wspólnej uchwale, która zostanie podjęta podczas obrad rozpoczynającego się w poniedziałek kongresu.

Aż do czwartku, ludzie polityki i biznesu zarówno z Polski jak i zagranicy będą dyskutować o perspektywach rozwoju gospodarczego w dobie kryzysu. A wśród nich m.in. Lech Wałęsa, Waldemar Pawlak, Elżbieta Bieńkowska, Krzysztof Kwiatkowski, Józef Oleksy, ale też Jerzy Dudek czy Antonii Piechniczek (obydwaj wezmą udział w dyskusji o infrastrukturze sportowej). Organizatorzy zadbali również o zaproszenie zagranicznych grup, w tym z Rosji, gdzie z każdym rokiem rozwija się sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor MŚP jako najbardziej liczny i mający największy wpływ na gospodarkę znajduje się w centrum naszego zainteresowania. Mała i średnia przedsiębiorczość jest podstawą polskiej gospodarki już od przełomu lat 90. To z niej wyrosły największe fortuny, to ludzie tworzący tę strefę nauczyli Polaków funkcjonowania zasad wolnego rynku - podkreśla Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.