Facebook Google+ Twitter

W Katowicach pobierają opłaty parkingowe od niepełnosprawnych

W Katowicach niepełnosprawni kierowcy, pozostawiający swoje auta na przeznaczonych dla nich kopertach, są wzywani do uiszczania opłat parkingowych.

Nielegalne wezwanie / Fot. Adam K. PodgórskiNielegalne zasady wymyślili i wprowadzają w życie, pracownicy firmy administrującej parkingiem przed katowickim dworcem PKP, od strony placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej. Obok wejścia do hali biletowej znajdują się dwa wyznaczone stanowiska parkingowe dla kierowców posiadających zezwolenia. Dziś w południe, za wycieraczki szyb dwóch stojących tam aut, włożono wezwania do uiszczenia opłaty postojowej.

Auto prawidłowo zaprakowane zgodnie z posiadanymi uprawnieniemi / Fot. Adam K. Podgórski- Za przednią szybą na desce rozdzielczej, wyraźnie, zgodnie z przepisami wyłożyłem kartę parkingową – mówi jeden z kierowców. - Mimo to, wetknięto mi wezwanie! Pracownik parkingu, który kręcił się w pobliżu i pobierał od ludzi opłaty, wzruszył ramionami i kazał mi się dogadać „z właścicielką” parkingu. Właścicielki nigdzie nie było. Na wezwaniu były wypisane zupełnie wymyślone przez pracownika godziny postoju, ale nawet gdyby były one rzeczywiste, to żądanie opłaty za postój w wyznaczonych miejscach jest bezprawne. Zaraz jutro powiadomię prokuraturę i policję o przestępstwie żądania uiszczenia nienależnej opłaty.

Wydaje się, że to jest proceder powszechnie stosowny przez pracowników owej firmy, stosowany w celu osiągnięcia nienależnych korzyści finansowych. Ciekawe, czy władze miasta albo wyznaczone przez nich służby kiedykolwiek zainteresowały się poczynaniami „obrotnych” inkasentów i „właścicielki” parkingu. Bo my będziemy się interesować i pytać!

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

jezioroniagara
  • jezioroniagara
  • 04.08.2011 20:50

Parking pod katowickim dworcem nie jest dla urzędników, tylko dla klientów kolei. Dworzec obecnie jest mocno obcięty, bo trwa przebudowa. Z czterech towarzyszących mu parkingów pozostał ten jeden. Mowy nie ma o zwalnianiu z opłat mieszkańców, trzeba wymusić sporą rotację.
Słowo "jurysdykcja" piszemy przez "s".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Firma, która staje do przetargu o pobór opłat za parkowanie, powinna uwzględnić, że kilka procent miejsc jest poza jej juryzdykcją. Jeżeli w kalkulacjach tego nie uwzględnia, może splajtować. Podobnie, powinna uwzględniać, że pewien procent miejsc zajmują pojazdy uprzywilejowane, mieszkańcy zwolnieni z opłat (w niektórych miastach), czy flota samochodów służbowych urzędników. Biznes to ryzyko, błąd w kalkulacji i idzie się z torbami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jezioroniagara
  • jezioroniagara
  • 03.08.2011 20:41

"Karta parkingowa co do zasady zwalnia z opłat za parkowanie w centrach miast."
Na parkingach, których zarządca ma umowę z wydawcą karty, z tytułu wydania której dostaje pieniądze. A karta daje jedynie prawo do zaparkowania w oznaczonym miejscu. Społeczeństwo nie jest zbiorem idiotów, skoro wielu podejmuje działalność gospodarczą dla swojego utrzymania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do wielce oświeconego oraz jezioroniagara: piszecie głupoty, dlatego nie dziwię się, że anonimowo.
Karta parkingowa co do zasady zwalnia z opłat za parkowanie w centrach miast.
"Dochody większe niż pełnosprawni". W wielu przypadkach, tak, w większości jednak tak nie jest, niepełnosprawni siedzą zamknięci w 4 ścianach i nie wychodzą z domu. Pełnosprawny może zaparkować dalej, podejść kilkaset metrów. Niepełnosprawny, jak ja - jeśli trzeba, też mogę. Tabletki przeciwbólowe są dość skuteczne. Niestety, taki wysiłek okupiam później hospitalizacją. Ostatnia 2 miesiące temu.
Do czego służy więc tzw. "karta parkingowa", która, nawiasem mówiąc, też nie jest wydawana za darmo?
Biedne nasze całe społeczeństwo, skoro jest wśród nas tylu idiotów. Anonimowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jezioroniagara
  • jezioroniagara
  • 20.07.2011 21:03

Karta parkingowa uprawnia osoby niepełnosprawne do parkowania na miejscach specjalnie wydzielonych i przeznaczonych dla tych osób, w tym na miejscach wyznaczonych w strefie płatnego parkowania. Karta parkingowa co do zasady nie zwalnia z opłat za parkowanie! Niepełnosprawność nie stanowi bowiem legitymacji do naciągania społeczeństwa bądź prowadzącego działalność gospodarczą.
Co do autora tego "artykułu": choroba nogi nie przeszkadza mu wchodzić na wysokie piętra, spacerować po lesie, supermarkecie itp. Dlaczego zatem żąda zwolnienia go z opłaty?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 17.07.2011 16:17

Niepełnosprawni mają miejsca do parkowania w pobliżu obiektu do którego zmierzają. To jest OK! ale dlaczego mają nie płacić, przecież mają dochody często większe od sprawnych. Dlaczego więc takie oburzenie. Pekunia non olet. Biedne to nasze państwo mające idiotów w rządach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parking Urzędu Miasta Lwówek Śląski zarganizowany na LLA ( tymczasowy ) parkingowi nawet nie słyszeli o karcie parkingowej dla niepełnosprawnych i żadają opłat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.