Facebook Google+ Twitter

W Katowicach powstał kolejny inkubator

Oficjalnie rozpoczął działalność już trzeci w stolicy województwa śląskiego akademicki inkubator przedsiębiorczości. Dołączył on do już działających przy Akademii Ekonomicznej i Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania placówek AIP.

Jak podkreśla Jarosław Kandzia, w tym momencie prace w inkubatorze są na etapie urządzania i wyposażenia biura, które znajduje się przy biurze karier Uniwersytetu Śląskiego. Pełną parą inkubator powinien ruszyć już po długim majowym weekendzie.

Powodem powstania kolejnego inkubatora w Katowicach jest duże zainteresowanie władz uczelni wspieraniem przedsiębiorczości w regionie, który dysponuje potencjałem ludzkim i technologicznym. Kolejnym plusem usytuowania inkubatora właśnie na Uniwersytecie Śląskim jest bardzo korzystne położenie samej uczelni - jest to ścisłe centrum Katowic, a więc miejsce łatwo dostępne również dla ludzi spoza tego miasta.

- Dzięki współpracy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości z Uniwersytetem Śląskim większa liczba studentów naszego regionu będzie miała możliwość zapoznania się z innowacyjnym programem preinkubacji polegającym na sprawdzeniu swojego pomysłu, nie ponosząc dużego ryzyka, jednocześnie uzyskując podstawowe narzędzia do prowadzenia pierwszego biznesu - mówi Jarosław Kandzia. I dodaje, że nowy inkubator będzie jednym z filarów projektu „Przedsiębiorcze Katowice”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Już wkrótce ruszy akcja promocyjna tego przedsięwzięcia. Ma być skierowana przede wszystkim do studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej, a jej celem będzie przedstawienie "studentom-artystom" możliwości rozwoju "przedsiębiorczej sztuki" pod skrzydłami AIP.

Przedstawiciel AIP podkreśla, że inkubator przy UŚ nie jest ostatnią tego typu placówką w województwie śląskim. - Interesuje nas otwarcie inkubatorów w takich miastach jak Gliwice (przy Politechnice Śląskiej) oraz Bielsko-Biała (przy Akademii Techniczno-Humanistycznej), w których widzimy duży potencjał rozwoju Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - wyjaśnia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Powstał 4 Inkubator bo od 2005 roku istnieje też Inkubator przy Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie przy ul. Racławickiej 23.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ma jak stereotypy... a byłeś kiedyś na Górnym Śląsku? z Wrocławia nie masz daleko... zapraszam, maskę tlenową możesz zostawić w domu;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biorąc pod uwagę wszechobecny smog i duże zanieczyszczenie, przydałby się raczej gigantyczny inhalator.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.