Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10311 miejsce

W Katowicach prostowali wieżowiec. W przechylonym bloku psuły się windy, a przedmioty uciekały na jedną stronę (wideo)

Nietypową operację przeprowadzono w czwartek w Katowicach. Robotnicy prowadzili prace przy prostowaniu wieżowca, który niebezpiecznie odchylił się od pionu. Mieszkańcy skarżyli się, że w mieszkaniach rzeczy uciekały na jedną stronę i często psuły się windy. Odchylenie stwarzało poważne zagrożenie.

 / Fot. Maciej Gapiński/Dziennik ZachodniOdkształcenia w budynku przy Ligockiej 4a były już bardzo duże. Blok był nie tylko przechylony, ale i częściowo skręcony, co najlepiej widoczne było w szybie windy. W czwartek, 19 marca, mieszkańcy wieżowca opuścili swoje mieszkania i wprowadziła się ekipa budowlana. W piątek u podstawy bloku w specjalnie wykonanych w fundamentach wcięciach gotowe są już siłowniki, które go podnoszą.

Siłowniki są sterowane przez komputer, w którym zapisano odpowiednie parametry docelowe, dzięki czemu maszyna wie, którymi i w którym momencie sterować, aby budynek wyprostować. Przestrzeń między fundamentami a podniesionym i wyprostowanym blokiem zostanie zabetonowana.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem dzisiaj późniejszym popołudniem do mieszkań wrócą lokatorzy, a wraz z nimi prąd, gaz i woda, następnie sprawdzana będzie szczelność instalacji. Na pewno przez kilka dni w budynku nie będą działały windy.
W kolejce do prostowania są, przypomnijmy, także następne budynki przy ulicy Ligockiej z numerami 6, 4 i 4b, a także przy Brynowskiej i Mikołowskiej.

Czytaj także: Google, Intel i TAG Heuer wypuszczą luksusowy zegarek. To odpowiedź na Apple Watch?
Wideo: TVN24/x-news

(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.