Facebook Google+ Twitter

W Katowicach przyłożyli ręce do budowy nowego dworca

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-05-27 20:40

2 maja na placu Szewczyka, w miejscu budowy nowego katowickiego dworca przechodnie mogli zeskanować swoje dłonie. Po co? Trafią pod ziemię! Zapisane na specjalnym nośniku danych w kapsule czasu zostaną wmurowane razem z kamieniem węgielnym.

Widok z platformy widokowej na plac budowy / Fot. Adam SkalskiW tej chwili to, co zostało z placu Szewczyka w Katowicach to głęboki na ponad dziesięć metrów dół. Znajdą się tam fundamenty nowego dworca i galerii handlowej a także podziemny dworzec autobusowy i miejsca parkingowe.

Do tej pory zobaczenie robót stanowiło nie lada wyzwanie. Plac budowy otaczał wysoki na dwa metry płot. Dziś wszyscy mogli skorzystać ze specjalnej platformy widokowej. Widać stamtąd doskonale ogrom prac prowadzonych przy inwestycji..

Okna zamontowane w płocie otaczającym plac budowy / Fot. Adam SkalskiOprócz tego w płocie zostały zamontowane specjalne okna. Są umieszczone na trzech różnych wysokościach dostosowanych do wzrostu dzieci i dorosłych a także osób niepełnosprawnych. Platforma zniknęła dziś po południu ale przez okna będzie można na budowę zajrzeć przez cały czas.

Furorę zrobiła także możliwość zeskanowania swojej dłoni. Ze skanerów skorzystało dziś co najmniej kilkaset osób. Zapisane obrazy rąk trafią pod ziemię razem z kamieniem węgielnym. Zostanie on wmurowany 31 maja około południa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

vanessa78
  • vanessa78
  • 31.05.2011 23:41

REWELACYJNY pomysł z tym skanowaniem rąk, ciekawe czy inne firmy też będą teraz praktykowały takie rozwiązanie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 30.05.2011 23:41

długi zostaną bo ktoś ma fanaberie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.