Facebook Google+ Twitter

W Katowicach wojsko miało dziś swoje święto

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-13 17:01

W Katowicach odbyły się dziś obchody Święta Wojska Polskiego. Główne uroczystości miały miejsce przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego.

Podczas Mszy Świętej Polowej biskup Józef Kupny, przypominając dzieje oręża krajowego, podkreślił, że dziś, tak jak kiedyś, ważna jest miłość do ojczyzny, choć jest już ona nieco inna. Zdaniem duchownego, wymaga ona także wysiłku, ale przede wszystkim troski o zabezpieczenie potrzeb, praw, rozwoju kultury i tożsamości narodowej.

Wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy AK Marian Piotrowicz podkreślił, że w społeczeństwie coraz mniej pamięta się o historii Polski. Dodał, że związek stara się przekazywać młodym ludziom narodowe wartości, choć jest to coraz trudniejsza praca. Działacz zaznaczył, że jest jeszcze dużo pracy do zrobienia - przede wszystkim z młodzieżą. "Chcemy przekazać te wartości, bo my już odchodzimy na wieczną wartę" - powiedział Piotrowicz.
W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych a także żołnierze-kombatanci.
Obchody święta Wojska Polskiego na Śląsku to także msza święta polowa w Rychwałdzie, która zostanie odprawiona w piątek a także przyszłotygodniowy wielki festyn lotniczy na lotnisku Muchowiec w Katowicach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.