Facebook Google+ Twitter

W Katyniu trwa msza za ofiary katastrofy

Na cmentarzu wojskowym w Katyniu, krótko po godzinie 12.30 czasu lokalnego, rozpoczęła się masz święta w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu.

Miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu. / Fot. EPA/NTV/ PAP/EPANa cmentarzu wojskowym w Katyniu, krótko po godzinie 12.30 czasu lokalnego, rozpoczęła się masz święta w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu.

"Wszystko wskazuje na to, że prezydent Lech Kaczyński, który miał przylecieć na sobotnie
uroczystości w Katyniu nie żyje" - poinformował tuż przed rozpoczęciem mszy zebrane na cmentarzu rodziny ofiar zbrodni katyńskiej, żołnierzy wojska polskiego, parlamentarzystów, harcerzy i uczniów, minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.

Wcześniej, po godz 11.30, na terenie cmentarza odbywała się modlitwa różańcowa w intencji ofiar katastrofy samolotu, którą odprawił ksiądz harcmistrz Dariusz Stańczyk oraz ksiądz Andrzej
Spacewicz. "Ta modlitwa przypomniała mi odmawianie różańca świętego przy grobie Jana Pawła II w Kaplicy świętego Piotra, która wówczas też odmawiałem. Czułem, że spłynęła na mnie łaska" - powiedział ks. Stańczyk.

Na pokładzie TU-154 były 132 osoby - poinformowała prokuratura rosyjska. Rosyjski MSZ potwierdził, że nikt katastrofy nie przeżył.

Informacje na temat katastrofy dochodzące do zebranych na uroczystościach w Katyniu są zdawkowe. Na wieść o wypadku wiele osób zaczęło płakać. "Trudno nam w to uwierzyć" - powtarzali. Osoby starsze mdlały. Kilka z ich potrzebowało pomocy medycznej.

Zebranych pocieszał ojciec Ptolemeusz, proboszcz parafii katolickiej w Smoleńsku. "Stoimy przed
faktem śmierci, ale i przed faktem życia. Czym jest życie? Dziś ono jest, jutro już go nie ma" -
mówił. Na zakończenie zaapelował do wszystkich o zgodę.

Setki
osób gromadzą się pzed Pałacem Prezydenckim w Warszawie na wiadomość o śmierci Lecha Kaczyńskiego w katastrofie samolotu w Smoleńsku. Flaga państwowa na pałacu została opuszczona do połowy masztu. Mieszkańcy stolicy przynoszą bukiety kwiatów, wielu modli się w ciszy i skupieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.