Facebook Google+ Twitter

W Kielcach odbędzie się Festiwal Sztuki Ulicznej i Alternatywnej

Grupa Twórcza Creatura oraz Federacja Stowarzyszeń Kulturotwórczych "Baza Zbożowa" organizują Festiwal Sztuk Ulicznych i Alternatywnych, który odbędzie się w Kielcach, od 26 do 28 czerwca.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:AnnanStaff2.jpg<br /></a></a> / Fot. Fot. Jacopo PriscoCelem organizatorów jest zgromadzenie ludzi z ciekawymi umiejętnościami w jednym miejscu oraz stworzenie im warunków do realizacji warsztatów. Udział w imprezie jest bezpłatny. Należy jednak poinformować o zamiarze przybycia, śląc maila na adres fsuia.kontakt@gmail.com . W ten sam można zgłosić chęć przeprowadzenia zajęć ze swojej alternatywnej dziedziny. Koordynatorzy oferują uczestnikom m.in. pole namiotowe, prysznice i co najmniej jeden ciepły posiłek dziennie.

Wiadomo już, że odbędą się warsztaty:
- kuglarskie,
- plastyczne (m.in. nauka rysowania mandali na bazie obrysu ciała),
- taneczne (tango ze sprzętem ogniowym, salsa, samba, taniec brzucha),
- językowe (turecki, japoński, migowy),
- gry na djembe,
- "Garbage Music" - muzyki z głębi śmiecia,
- handmade - wykonywania kolczyków domowymi sposobami,
- pierwszej pomocy,
- tworzenia dreadów.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:AnnanStaff2.jpg / Fot. Fot. Jacopo PriscoPonadto na festiwalu będzie można obejrzeć pokazy tańca break dance, hip hop oraz capoeiry. Przewidziano też konkursy na najbardziej oryginalny performens i najśmieszniejszą scenkę kabaretową. Stanąć do rywalizacji będą miały okazję zorganizowane grup ogniowe. Nawet fani RPG, gier planszowych i filozofii znajdą swoje kąciki na FSUiA.

Podczas festiwalu odbędzie się również 11. odsłona Hasarapasy - imprezy muzyczno-kulturalnej. Zagrają m.in. Izrael (reggae), Mafia (poprock), Lesbollah (triphop). To pierwsze takie wydarzenie w regionie świętokrzyskim. Program ma szansę zgromadzić młodzież z całej Polski. Warto przyjrzeć się imprezie i ocenić, czy tanie, juwenaliowe propozycje nie zdominowały studenckiego świata kultury.

Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.