Facebook Google+ Twitter

W Kielcach powstanie Polsko-Chiński Park Biznesu

- Polsko-Chiński Park Biznesu ma być miejscem, w którym chińskie firmy będą przygotowywać się do wejścia na europejski rynek - poinformował Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. Inkubator powstać ma w budynku, który miasto przejęło od Akademii Świętokrzyskiej.

 / Fot. Kielecki Portal Gospodarczy- To jest potencjał, który na pewno zaistnieje. Zamiast w Warszawie, czy Łodzi, lepiej, by pojawił się w Kielcach, bo może być to koło zamachowe do rozwoju miasta - zaznaczył w wypowiedzi dla Radia Kielce Wojciech Lubawski.

Inkubatorem w Kielcach zainteresowanych jest już kilka chińskich firm. W czwartek prezydent w tej sprawie spotkał się z ambasadorem Chin. W utworzenie parku zaangażowała się Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zainteresowane jest także Ministerstwo Gospodarki.

- Prezydent Lubawski przedstawił propozycje rozwoju współpracy pomiędzy naszym miastem a firmami chińskimi - mówi gazecie internetowej Wiadomości24.pl Justyna Lichosik z Biura Projektów Aktywizujących Gospodarczo Miasta Kielce. - Sun Rongmin odniósł się z aprobatą do tych inicjatyw i przyjął zaproszenie do Kielc.

 / Fot. PolskaWładze miasta chętnie popierają działania intensyfikujące kontakty gospodarcze z dynamicznie rozwijającymi się krajami azjatyckimi. W maju w Kielcach odbyła się pierwsza edycja Targów i Konferencji AMEE (Asia Meets Eastern Europe) pod patronatem prezydenta Kielc. Prowadzono wówczas rozmowy o współpracy m.in. przedstawicielami China International Industry & Comerce Co., Ltd. oraz Ershisanye Construction Group.

 / Fot. Chiny- W sierpniu delegacja gospodarcza z Kielc, na czele z prezydentem Wojciechem Lubawskim, odbyła owocną wizytę w Pekinie. Kielczanie uzgodnili zasady współpracy, podpisano deklarację o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa w Polsce z siedzibą w Kielcach, które będzie mieć profil budowlany - dodaje Lichosik.

Inkubator ma być promowany wśród samorządów, delegacji biznesowych i gości targowych odwiedzających Polskę. Ma na bieżąco obsługiwać powstające podmioty polsko-chińskie. Trwają przygotowania do uruchomienia w Kielcach Polsko-Chińskiego Parku Biznesu. Ma to być miejsce, w którym chińskie firmy będą przygotowywać się do wejścia na europejski rynek. Partnerzy chińscy mogą liczyć na pełne wsparcie od strony prawnej, księgowej jak również logistycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa sprawa.
(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.