Facebook Google+ Twitter

W Kielcach rozpoczynają się targi Sacroexpo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-16 07:31

W Kielcach rozpoczynają się dziś Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo. Impreza organizowana przez Targi Kielce jest jedyną tego typu w Polsce i największą w Europie.

250 wystawców min. z Polski, Włoch, Niemiec i Słowacji zaprezentuje najnowsze rozwiązania dotyczące budowy obiektów sakralnych oraz ich wyposażenia. Zwiedzający będą mogli także zobaczyć ciekawe aranżacje architektoniczne wnętrz, projekty oświetlenia i nagłośnienia kościołów, a także dewocjonalia, szaty i naczynia liturgiczne oraz witraże i rzeźby. Zaprezentowana będzie również literatura religijna oraz materiały multimedialne, służące edukacji i ewangelizacji. Na targach swoją ofertę przedstawiają także biura pielgrzymkowe. Wystawie wyrobów wyposażenia kościelnego oraz sztuki sakralnej towarzyszą warsztaty i konferencje naukowe.

Najciekawsze wyroby zostaną nagrodzone medalami Papieskiej Rady do spraw Kultury, Prymasa Polski, nagrodą specjalną Ordynariusza Diecezji Kieleckiej oraz medalami Targów Kielce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.