Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14776 miejsce

W Kielcach zakończyły się Międzynarodowe Targi Autostrada-Polska

W Kielcach zakończyła się dziś jedna z największych imprez targowych sektora budownictwa drogowego w Europie - Targi "Autostrada-Polska". Na 38 tysiącach metrów kwadratowych zaprezentowało się ponad 1000 firm z 26 krajów.

Tereny targowe. / Fot. Michał KarońskiNajwiększe w Polsce i Europie Wschodniej targi budownictwa drogowego i autostrad, maszyn budowlanych i infrastruktury lotnisk otworzył w środę w halach Targów Kielce Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk. W tym roku podczas imprezy można było obejrzeć ponad 2000 maszyn i urządzeń służących do budowy oraz poprawienia bezpieczeństwa na drogach oraz lotniskach. Prezentowane były ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związanej z eksploatacją dróg i autostrad. Targom towarzyszyła duża ilość konferencji naukowo-technicznych, seminariów i prezentacji firm.

Obsługę koparki można było poćwiczyć również na symulatorze. / Fot. Michał KarońskiMinister Grabarczyk podczas otwarcia targów zapowiedział zmianę przepisów i wyeliminowanie absurdów prawnych, aby przyspieszyć przygotowanie inwestycji, szczególnie w perspektywie zbliżających się mistrzostw Euro 2012. - Jesteśmy największym placem budowy w Europie, mamy do wykorzystania 120 miliardów złotych w ciągu najbliższych czterech lat na wybudowanie 900 kilometrów autostrad i 2100 kilometrów dróg ekspresowych - mówił minister.

Targi Kielce odwiedzili również sławni polscy strong mani - Mariusz Pudzianowski i Jarosław Dymek, którzy prezentowali swoją siłę podnosząc specjalistyczny sprzęt budowlany.

Targi Kielce. Dzisiejsza impreza zajęła 38 tys. metrów kwadratowych. / Fot. Michał KarońskiTegoroczna wystawa była rekordowa - w porównaniu do 2007 roku powierzchnia wystawy zwiększyła się aż o 42 proc.. Do Kielc przyjechało także o 50 proc. więcej wystawców z zagranicy. - Każdy, kto w jakikolwiek sposób chce zaistnieć w branży budowy dróg prezentuje się podczas naszej wystawy - twierdzi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń - Zainteresowanie branżą i targami dla tego sektora jest olbrzymie. Dlatego podejmujemy inwestycje, dzięki którym powierzchnia wystawiennicza w Kielcach wzrośnie o kolejne 17 tysięcy metrów kwadratowych.

Zobacz także fotorelację z wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.