Facebook Google+ Twitter

W Kielcach zaprezentowano reklamówkę z kukurydzy

W Kielcach od wtorku 27 maja trwają XII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL - największa wystawa tego rodzaju w Europie Wschodniej i najważniejsze wydarzenie roku dla światowych firm z tej branży. Pierwszego dnia imprezy firma Bioerg z Dąbrowy Górniczej, zaprezentowała pierwszą polską reklamówkę wytwarzaną na bazie kukurydzy.

Kielce. Targi Plastpol. / Fot. Michał KarońskiPonad 800 wystawców z ponad 30 krajów prezentuje w sześciu halach targowych w Kielcach niemal wszystko co związane jest z produkcją plastiku, jego utylizacją i recyklingiem. Prezentowane są tu także maszyny i urządzenia do przetwarzania tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, komponenty, opakowania. Targi w Kielcach to także okazja, aby zobaczyć całe procesy technologiczne - kilkadziesiąt wielkich maszyn cały czas pracuje, m.in. wytwarzając rozmaite plastikowe przedmioty.

Maszyna przetwarzająca stare torby foliowe w granulat, z którego później na nowo można wyprodukować folię. / Fot. Michał KarońskiNa wystawie pojawiły się największe światowe firmy, takie jak BASF czy amerykański koncern chemiczny DuPont, którego naukowcy jako pierwsi wytworzyli takie materiały jak nylon, teflon oraz kevlar. Na uwagę zasługuje również m.in. firma Bioerg z Dąbrowy Górniczej, która zaprezentowała pierwszą polską reklamówkę wytwarzaną na bazie kukurydzy. Może ona całkowicie zastąpić zwykłe torby jednorazowe z supermarketów, a jednocześnie jest przyjazna środowisku - w odpowiednich warunkach rozkłada się w całości nawet w ciągu pół roku.

Po wszelkiego rodzaju plastikowe przedmioty wytwarzane na bieżąco na targach ustawiały się nawet kolejki. / Fot. Michał KarońskiTargom towarzyszy kilkanaście specjalistycznych konferencji, związanych z rynkiem przetwórstwa tworzyw sztucznych, a także poświęconych dotacjom unijnym dla firm w latach 2008-2013. Odbywają się także spotkania na temat postępu w przetwórstwie tworzyw polimerowych, rewolucyjnych rozwiązań w pomiarze barw, czy wypełniaczy mineralnych CaCo3.
Targi potrwają do 30 maja.
Kielce. Targi Plastpol. / Fot. Michał Karoński

Oglądaj też fotoreportaż z imprezy autorstwa Pawła Szczecińskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.05.2008 23:50

Rozkładalne opakowanie z kukurydzy - bardzo ciekawe.. Ale jak to się stało, że to jest na targach razem z typowym, sztucznym asortymentem i jego problemami? Koń trojański?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.