Facebook Google+ Twitter

W kierunku imperium Czyngis-chana. Pod patronatem Wiadomości24.pl

Ruszamy w kolejną podróż. Tym razem na celownik wzięliśmy Wschód. Jako że jednym z głównych odwiedzanych przez nas krajów będzie Mongolia, to wyprawę nazwaliśmy "W kierunku imperium Czyngis-chana". Patronat nad wyprawą objął serwis Wiadomości24.pl.

Dyskoteka na szlaku. W Albanii / Fot. Cyprian PawlaczykW podróż wybiera się czworo zapaleńców: Beata, Ryszard, Janusz, no i autor - Cyprian vel Cypis. Oczywiście - także dwa samochody jedynej słusznej marki - jak twierdzą niektórzy. Marki Land Rover - Defender i Discovery. Samochodziki sprawdzone w boju.

Wyruszamy już niedługo. Doczekać się nie możemy. Data wyjazdu to 28 marca. Więc tak naprawdę odliczamy już godziny.

Cyprian / Fot. Cyprian PawlaczykCzeka nas bardzo długa podróż. Polska - Ukraina - Rosja - Mongolia - Rosja - Kazachstan - Kirgizja - Tadżykistan - Uzbekistan - Turkmenistan - Iran - Turcja - Bułgaria - Rumunia - Węgry - Słowacja - Polska. Brzmi to intrygująco, ponad 40 tys. km do przejechania, kilka stref czasowych, klimatycznych, kulturowych. Można się więc spodziewać, że będzie to niezwykła przygoda. A powrót do macierzy planujemy na początku lata. To oznacza, że nie będzie nas około 3 miesięcy.

Afrykańskie bezdroża / Fot. Cyprian PawlaczykPlanowanie i przygotowania do tej podróży zajęły nam prawie półtora roku. Niektóre elementy przygotowania są bardzo przyjemne - spotkania z podróżnikami, czytanie książek i relacji, czyli poznawanie miejsca do którego się wybieramy w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. Inne formy przygotowań - wprawdzie również ciekawe, niestety mozolne - to dziesiątki godzin spędzonych w internecie, sprawdzanie map, pozycji, warunków, etc.

Beata / Fot. Cyprian PawlaczykSporo kłopotów nastręczyły nam sprawy wizowe. Niestety władze niektórych państw leżących na trasie przejazdu nie należą do elastycznych, a na dodatek formalności wizowe pochłonęły chyba największą część budżetu naszej wyprawy. Ale cóż zrobić? Wierzymy jednak, że przygody, które będą naszym udziałem, zrekompensują nam wszystkie trudności.

Obecnie większość przygotowań mamy już za sobą. Bagaże spakowane, posegregowane, czekają tylko na załadunek. Samochód, od strony technicznej, również gotowy. Z formalności pozostały nam tylko wizy, ostatnia ma być gotowa na kilka dni przed wyjazdem.

 / Fot. Cyprian PawlaczykW miarę postępów wyprawy, a także możliwości technicznych, w tym miejscu prezentować będziemy relację z podróży, do lektury której w imieniu całej załogi serdecznie zapraszam.

Więcej informacji o nas, naszych poprzednich podróżach – znaleźć można na stronie - http://www.cypis.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 10:50

właśnie jestem po wizycie w warsztacie samochodowym, dobrych wieści mi nie przekazał. No dobrze , jeśli drogi nie proste to przynajmniej szerokie :))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego prostych?
Kiedy na trasie lepiej, gdy takie proste nie są ...
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.03.2010 07:46

życzę samych prostych dróg :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A i mnie było bardzo miło poznać ekipę.
:)
A prawda jest taka, że w Warszawie to i ja potrafię się zgubić ....
:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bawcie się dobrze. Sama mam swoje plany podróży, trochę bardziej chyba spontaniczne niż Wasze, ale mam nadzieję, że też się spełnią! Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziś miałem przyjemność porozmawiać z Cyprianem, bo wpadł na chwilę do redakcji. Gdy jechał do nas, zapytałem głupio, czy trafi na Domaniewską. Zanim pomyślałem, jakie wojaże ma za sobą, zacząłem mu nawet opisywać trasę z Janek... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na pewno będzie wspaniale, ale mądra ostrożność przyda się. Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękować nie zamierzam.
Żeby nie zapeszać.
:)
A w miarę możliwości tutaj pojawiać się będą urywki wspomnień z podróży.
Cały zaś dziennik pojawi się na mojej stornie (www.cypis.pl)
Jak zwykle zresztą ...
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda - masz absolutną rację.
:)
Jesteśmy już kompletnie zwariowani.
A poza tym - to strasznie wciąga ...
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na relację z podróży.
No to - Powodzenia Wszystkim!
... jazda!))
Przesyłam pozdrowienia.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.