Facebook Google+ Twitter

W kierunku imperium Czyngis-chana. Pod patronatem Wiadomości24.pl

Wstęp - czyli jak się wszystko zaczęło - przygotowania do podróży.

Zaczęło się jak zwykle – od wspaniałego pomysłu.
Po udanej eksploracji kaukaskich krain i Iranu doszliśmy do wniosku, że dlaczego nie mielibyśmy kontynuować naszych podróży po kolejnych krajach azjatyckich. Tereny te spełniają wszystkie istotne dla nas kryteria. Z jednej strony dużo przyrody, wspaniałe krajobrazy, dzikie odstępy (zarówno góry, jak i pustynie), a z drugiej – intrygujący ludzie i fascynujące kultury. I zminimalizowane kontakty z współczesną cywilizacją. Jakeśmy pomyśleli tak żeśmy zrobili.

Od prawie dwóch lat przygotowujemy z Beatą kolejną wspaniałą podróż. Założenia przyjęliśmy podobne jak w przypadku poprzedniej podróży. Znaczy się – jak najdalej, jak najdłużej i z masą przygód. Znowu w podróż wybieramy się moim sprawdzonym samochodzikiem – mój Land Rover z wielką cierpliwością przyjmuje nasze kolejne pomysły.

Wybraliśmy trasę tranzytem przez Ukrainę i Rosję do Mongolii. Tutaj mamy zamiar nieco odpocząć, powłóczyć się po stepach, górach i może pustyni. Planujemy również odnaleźć wiele ciekawych miejsc. Następnie, ponownie przez Rosję, zamierzamy udać się do Kazachstanu, by po kolei odwiedzać dawne sowieckie republiki: Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan. Szczególnym wyzwaniem będą dla nas te dwie pierwsze, gdzie będziemy zmagać się z nieposkromioną przyrodą – przed nami staną otworem wysokie góry: Pamir, Tien-szan. Z kolei w Uzbekistanie będziemy podziwiać kulturę państwa Tamerlana, czyli w pierwszej kolejności Samarkanda.

No i na koniec zostawiamy sobie Iran. Poprzednia wizyta w tym kraju tak nas zachwyciła, że zarówno ja, jak i Beata obdarzyliśmy to miejsce (i ludzi w nim zamieszkujących) ogromnym sentymentem. Obojgu nam się wydaje, że będziemy wracać do Iranu nieraz. A niniejsza relacja stanowić będzie właśnie opis tego, co podczas tej niezwykłej podróży uda nam się przeżyć i zobaczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.